Aşılarla ilgili çok sorulan soruları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sordum

Önceki akşam Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yla, odak noktasında aşılarla ilgili soruların olduğu bir mülâkat yaptım. Uzun uzun konuştuktan sonra tam işimiz bitmek üzereyken, karşımda duran...

Önceki akşam Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yla, odak noktasında aşılarla ilgili soruların olduğu bir mülâkat yaptım.

Uzun uzun konuştuktan sonra tam işimiz bitmek üzereyken, karşımda duran televizyonda aşılarını yaptırmamış olan 9 hamile kadının korona yüzünden hayatını kaybettiğini duyuran bir haber çıktı.

Benim işaret etmemle haberi fark eden Bakan Koca’nın canı sıkıldı. “İşte görüyorsunuz. Daha önce hamile iken grip olup da hayatını kaybeden oluyor muydu” tepkisini verdi.

Koronoyı diğer grip vakalarından farksız olarak gördüğü için ciddiye almayanlara dönük bir gönderme vardı bu ifadelerde.

BAKAN KOCA’YA SORDUM: BU KADAR AŞILAMA OLMASINA RAĞMEN ÖLÜM SAYILARI NEDEN BU KADAR FAZLA?

Sağlık Bakanı ile görüşmeye giderken aklımdaki en önemli soru şuydu:

Bu kadar aşılama yapılmış olmasına rağmen, ölüm sayıları neden bu kadar fazla?

Bakan Koca, sorduğum soruya, aşılı olanlarla olmayanların yoğun bakım ve vefat oranlarını yansıtan rakamlarla cevap verdi.

Verdiği rakamlar, ölüm sayısının bu kadar çok olmasının, gerçekten de, aşılarını yaptırmamış ya da tamamlamamış olanlarla doğrudan ilişkili olduğuna işaret ediyordu.

....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ruslar, İdlib’de ateşkesi yeniden bozma hazırlığı mı yapıyor? 16 Eylül 2021 | 545 Okunma Ekrem İmamoğlu neden fren yaptı? Bunun sebebi Kılıçdaroğlu-Akşener rekabeti mi? 15 Eylül 2021 | 529 Okunma Laiklik tartışmalarına neden döndük? 11 Eylül 2021 | 128 Okunma Aşılarla ilgili çok sorulan soruları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sordum 09 Eylül 2021 | 1.623 Okunma Son anketler ne diyor? 08 Eylül 2021 | 3.779 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar