Anketlere göre Muharrem İnce, CHP’den ne kadar oy koparıyor

Halbuki, yakın zamana kadar CHP’nin önde gelen isimleri, İnce’nin parti kuracak cesarete sahip olmadığını söylüyorlardı

CHP’nin bir önceki Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinden söz ederken, “Her partinin bir ‘sayısal’, bir de ‘siyasal’ ağırlığı vardır. CHP, siyasal ağırlığı sayısal ağırlığından daha güçlü olan bir partidir” derdi.

Buradaki örtülü atıf, tabii ki, CHP’nin vesayet düzeninden beslenen, o yüzden de sandıktan yüksek oy almaya diğer partiler kadar ihtiyaç duymayan bir parti hüviyetine sahip olması idi.

Geçtiğimiz cuma günü Cumhuriyet Halk Partisi’nden üç milletvekilinin (İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, Yalova Milletvekili Özcan Özel) istifa etmesi, büyük olay oldu.

Baykal’ın... 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan kritik sorulara önemli cevaplar 04 Aralık 2021 | 225 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var - 2 02 Aralık 2021 | 587 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var? 01 Aralık 2021 | 3.347 Okunma Birleşik Arap Emirlikleri ile yeni dönem: Baltalar neden/nasıl gömüldü? 25 Kasım 2021 | 3.102 Okunma Temel Karamollaoğlu 24 Kasım 2021 | 2.545 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar