Ankara’nın Suriye için yol haritası -2

Herkesin aklındaki birinci soru şu:ABD, daha doğrusu Trump, Suriye’den çekilme kararını, sözlü şekilde ifade edildiği haliyle uygulamada hayata geçirecek mi?Şöyle bir soru daha var:Sadece YPG varlığını...

Herkesin aklındaki birinci soru şu:

ABD, daha doğrusu Trump, Suriye’den çekilme kararını, sözlü şekilde ifade edildiği haliyle uygulamada hayata geçirecek mi?

Şöyle bir soru daha var:

Sadece YPG varlığını değil, bölgedeki petrol kuyuları ve barajların güvenliğini de sağlama niyetiyle kurulan ABD üslerinin durumu ne olacak?

Yazının devamında yapacağımız fikir egzersizlerini ABD’nin vaatlerini hayata geçireceği varsayımı üzerinden yürüteceğimiz için bu soruları akılda tutma ihtiyacına vurgu yapıyoruz.

Suriye bağlamında içinden geçtiğimiz kritik günlerin arka planını anlayabilmek için yönetim ve mutfakta ‘politika üretme’ sürecine katkı veren çevrelerle konuşuyoruz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan kritik sorulara önemli cevaplar 04 Aralık 2021 | 225 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var - 2 02 Aralık 2021 | 587 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var? 01 Aralık 2021 | 3.347 Okunma Birleşik Arap Emirlikleri ile yeni dönem: Baltalar neden/nasıl gömüldü? 25 Kasım 2021 | 3.102 Okunma Temel Karamollaoğlu 24 Kasım 2021 | 2.545 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar