AK Parti’nin son anketlerinde vaziyet neyi gösteriyor?

Muhalefetteki 6 siyasi partinin parlamenter sisteme geçiş için ortaklaşa bir çalışma yürüteceği yönünde çıkan haberler daha bir ciddiyet kazanmış görünüyor. Yazının hemen...

Muhalefetteki 6 siyasi partinin parlamenter sisteme geçiş için ortaklaşa bir çalışma yürüteceği yönünde çıkan haberler daha bir ciddiyet kazanmış görünüyor.

Yazının hemen başında şöyle bir soruyu orta yere bırakalım:

Bu partiler, parlamenter sisteme geçişi, gerçekten Türkiye’yi kurtaracak bir model olduğuna inandıkları için mi bu kadar zorluyorlar? Yoksa, bir diğerine pek benzemeyen bu partilerin bir araya gelip de, AK Parti iktidarı karşısında yüzde 50’lik bir blok oluşturabilmeleri için ideal bir ‘ambalaj’ olduğu için mi bütün enerjilerini bu konu üzerinde yoğunlaştırıyorlar?

Kişisel kanaatim sorunun içinde mevcut.

Ama yine de bir cümle ile ifade edeyim.

Bu 6 siyasi parti, bütün kötülüklerin müsebbibi olarak cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini göstererek, aralarındaki tek ortak payda gibi görünen parlamenter sistemi öne çıkararak yine kendi aralarındaki derin ihtilafları da ‘kamufle’ etmeye çalışıyorlar.

...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Avrupa’da doğalgaz, elektrik fiyatları uçtu gitti. Peki bizde durum nasıl? 14 Ekim 2021 | 2.115 Okunma Erdoğan neden ‘operasyon’ sinyali verdi? 13 Ekim 2021 | 2.521 Okunma Fransa ile Yunanistan arasında yapılan savunma anlaşması: Ankara bu konuda ne düşünüyor? 09 Ekim 2021 | 344 Okunma “Meral Akşener’i HDP veto etti” 07 Ekim 2021 | 1.654 Okunma AK Parti’nin son anketlerinde vaziyet neyi gösteriyor? 06 Ekim 2021 | 5.044 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar