AK Parti-MHP işbirliği dönemi kapanıyor mu?

Dün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan partisinin Meclis grubunda konuşurken Washington’dan Twitter’a girenler, ‘Erdoğan’ hashtaginin ABD’nin başkentinde zirveye oturduğunu gördüler.Normal bir durumdu.Neden derseniz, 3...

Dün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan partisinin Meclis grubunda konuşurken Washington’dan Twitter’a girenler, ‘Erdoğan’ hashtaginin ABD’nin başkentinde zirveye oturduğunu gördüler.

Normal bir durumdu.

Neden derseniz, 3 haftadır Cemal Kaşıkçı cinayeti dünya gündeminin bir numaralı gündem maddesi haline gelmiş, bu vahşi suikast ile ilgili bütün bilgilerin kaynak adresi olan Türkiye’nin Cumhurbaşkanı’nın ne diyeceğine herkes dikkat kesilmişti.

Erdoğan, 28 Eylül’den itibaren başlayan cinayet planının bütün trafiğini tek tek anlattıktan sonra, 2 Ekim’den itibaren dolaşıma giren haberlerin büyük bölümünü teyit etti.

Konuşmanın ilgili bölümünün en önemli mesajı, ismini vermediği ama aslında herkesin baş sorumlu olarak gördüğü Veliaht Prens Muhammed Bin Salman ile 3 haftada iki kere görüştüğü Kral Suud Bin Abdülaziz’i farklı yerlere konumlandırması oldu.

Erdoğan Kral’ın ismini birkaç kere, ‘Hâdimü’l-Haremeyni’ş-Şerifeyn’ iltifatıyla zikrederken, “Cinayeti işleyenler kimden emir alarak geldiler” sorusuyla bütün kuşku bulutlarının genç Prens üzerinde toplandığını ima etmiş oldu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Birleşik Arap Emirlikleri ile yeni dönem: Baltalar neden/nasıl gömüldü? 25 Kasım 2021 | 3.091 Okunma Temel Karamollaoğlu 24 Kasım 2021 | 2.541 Okunma Yüzde 50 artı 1 kuralı meclis gündemine gelecek mi? 20 Kasım 2021 | 199 Okunma Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan yeni müjdeler 18 Kasım 2021 | 388 Okunma AK Parti İstanbul’da 2023 seçimlerine nasıl hazırlanıyor? 17 Kasım 2021 | 3.362 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar