“Abi bize ne vereceksin?”

Türk Ceza Kanunu’nun 250’nci maddesi irtikap suçunu şu şekilde tarif ediyor:

İrtikap suçu, kamu görevlisinin (memur, bilirkişi vb.), icra ettiği kamu görevinin kendisine sağladığı nüfuzu kötüye kullanarak, muhatap olduğu kişilerden yarar sağlamaya veya bu kişileri yarar sağlama yönünde vaatte bulunmaya yönlendirmesi ile oluşur. İrtikap suçu, kamu görevlisinin tek taraflı olarak mağdurun iradesini etkilemesi neticesinde işlenen bir suçtur.

Ankara’da TOGO kuleleri nedeniyle Ankara Büyükşehir Belediyesi ile anlaşmazlık yaşayan Sinan Aygün, ‘irtikap’ suçunun işlendiğini ileri sürüyor.

Birkaç gündür yaşanmakta olan tartışmalar malum.

Tartışmanın taraflarını dinleyince, işin içindeki bazı isimlerin irtikap suçuna en azından ‘teşebbüs ettikleri’ yönünde bir izlenim ortaya çıkıyor.

Örneğin, Sinan Aygün ile belediyede yapılan bir görüşme sırasında CHP’li 8 kişilik belediye..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan kritik sorulara önemli cevaplar 04 Aralık 2021 | 191 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var - 2 02 Aralık 2021 | 586 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var? 01 Aralık 2021 | 3.347 Okunma Birleşik Arap Emirlikleri ile yeni dönem: Baltalar neden/nasıl gömüldü? 25 Kasım 2021 | 3.100 Okunma Temel Karamollaoğlu 24 Kasım 2021 | 2.543 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar