ABD’nin PKK/YPG için yeni ‘hami’ arayışları

Bir hafta, on gün öncesi…Görev başındayken Suriye dosyasıyla yakından ilgilenen, konulara ve gelişmelere vakıf, bu anlamda gidişatı da iyi okuyabilen emekli bir kuvvet komutanı ile konuşuyoruz.Muhatabım, “Bunlar...

Bir hafta, on gün öncesi…

Görev başındayken Suriye dosyasıyla yakından ilgilenen, konulara ve gelişmelere vakıf, bu anlamda gidişatı da iyi okuyabilen emekli bir kuvvet komutanı ile konuşuyoruz.

Muhatabım, “Bunlar ‘Word Salad/Laf Salatası’ yapmak için buraya geliyor. Esas, CİA’in tepesinden Dışişleri Bakanlığı’na gelen Pompeo’nun gezisine dikkat etmek lazım” dedi.

Emekli komutan “Bunlar” derken, geçen hafta içerisinde Ankara’ya gelen ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ve beraberindeki heyeti kastediyordu.

Bolton, Jeffry ve Danford’un Ankara’da muhataplarıyla yaptıkları görüşmelerin içeriği ve perde arkasına baktığımızda ‘Laf Salatası’ benzetmesinin önemli ölçüde yerini bulduğunu söyleyebiliriz.

“Ruslarla neler konuştuğunuzu merak ediyoruz” diyerek ağız yoklayıp, geleceğe dönük net bir vizyon sunmadan;

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan kritik sorulara önemli cevaplar 04 Aralık 2021 | 191 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var - 2 02 Aralık 2021 | 586 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var? 01 Aralık 2021 | 3.347 Okunma Birleşik Arap Emirlikleri ile yeni dönem: Baltalar neden/nasıl gömüldü? 25 Kasım 2021 | 3.100 Okunma Temel Karamollaoğlu 24 Kasım 2021 | 2.543 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar