ABD’nin doğu Fırat baskısına nasıl cevap verilebilir?

Türkiye ne zaman kıpırdasa, harekete geçme sinyali verse, ABD arkası boş ‘kozmetik adımlarla’ durumu yatıştırmaya çalışıyor.Bugünlerde bu durumun yeni bir örneği ile karşı...

Türkiye ne zaman kıpırdasa, harekete geçme sinyali verse, ABD arkası boş ‘kozmetik adımlarla’ durumu yatıştırmaya çalışıyor.

Bugünlerde bu durumun yeni bir örneği ile karşı karşıyayız.

Ankara, Fırat’ın doğusu için operasyon başlatma kararlılığını ortaya koyunca, şapkadan bir tavşan daha çıkarıp, ‘Yeni bir sihirli formül’ icat ettiler.

Gelen haberlere göre ABD, Türkiye’nin güney sınırlarında PKK/YPG varlığına karşı gösterdiği reaksiyonu yumuşatmak için sayıları 100 civarında olan Peşmerge’yi Kuzey Suriye’ye getirdi.

Bunun zevahiri kurtarmaya dönük kozmetik bir adım olduğu, Türkiye’yi durdurduktan sonra işlere kaldığı yerden devam etme niyeti taşıdığı su götürmez bir gerçek.

Gerçeklerin farkında olmakta fayda var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var - 2 02 Aralık 2021 | 578 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var? 01 Aralık 2021 | 3.347 Okunma Birleşik Arap Emirlikleri ile yeni dönem: Baltalar neden/nasıl gömüldü? 25 Kasım 2021 | 3.100 Okunma Temel Karamollaoğlu 24 Kasım 2021 | 2.543 Okunma Yüzde 50 artı 1 kuralı meclis gündemine gelecek mi? 20 Kasım 2021 | 199 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar