ABD Suriye’de PKK kuşağı projesine yeniden döner mi? Ankara bu konuda ne düşünüyor?

Bazen de mizah yüklü bir tweet orta yere döküverir bütün çelişkileri. Frederick Spielberg’in şu paylaşımında olduğu gibi: “Seyahat kısıtlamaları nedeniyle ABD, bu yılki darbeyi kendi evinde organize etmek zorunda kaldı.” Nasıl ama?

Bazen de mizah yüklü bir tweet orta yere döküverir bütün çelişkileri.

Frederick Spielberg’in şu paylaşımında olduğu gibi:

“Seyahat kısıtlamaları nedeniyle ABD, bu yılki darbeyi kendi evinde organize etmek zorunda kaldı.”

Nasıl ama?

Malum, 9 gün sonra Beyaz Saray’daki görevine başlayacak olan yeni ABD Başkanı Joe Biden, Kongre’yi basanlar için ‘yerli teröristler’ tabirini kullandı.

İfade ve gösteri özgürlüğü ile şiddet ve terör arasındaki farka dair bir türlü anlatılamayan ya da anlamak istemedekileri realiteyle kendi topraklarında tanışmaları, dünyanın geri kalanı için iyi bir şey aslında.

Belki de bu vesile ile bir ‘empati’ kanalı açılır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Savunma Sanayii’nde gelecek on yılın hedefleri 13 Ocak 2021 | 1.094 Okunma ABD Suriye’de PKK kuşağı projesine yeniden döner mi? Ankara bu konuda ne düşünüyor? 11 Ocak 2021 | 677 Okunma Erdoğan’ın Oğuzhan Asiltürk ziyareti: 2023 hazırlıkları şimdiden başladı mı? 09 Ocak 2021 | 2.232 Okunma Biden döneminde ABD ile ilişkiler ‘öngörülebilir’ hale gelir mi? 06 Ocak 2021 | 391 Okunma Son anketlere göre çanlar kimin için çalıyor? 04 Ocak 2021 | 2.134 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar