ABD ile güvenli bölge uzlaşması sağlandı mı?

Piyasalar bu defa Trump’ı iplemedi.Pazarı pazartesiye bağlayan gece yarısı filin züccaciye dükkanına girmesi gibi “Kürtler vurulursa, Türkiye’yi ekonomik olarak mahvederiz” diyerek Türkiye’yi...

Piyasalar bu defa Trump’ı iplemedi.

Pazarı pazartesiye bağlayan gece yarısı filin züccaciye dükkanına girmesi gibi “Kürtler vurulursa, Türkiye’yi ekonomik olarak mahvederiz” diyerek Türkiye’yi açıkça tehdit eden ABD Başkanı’nın o malum twitinden söz ediyorum.

Pazartesi sabahı, o tehdit twitinin atılmasından 6 saat kadar sonra, piyasaların açılmasına yarım saat kala, ABD ile yürütülen müzakerelerin içinde yer alan üst düzey bir yetkilinin nabzını yokladım.

“Şimdi nasıl olacak? Ekonomi kartı Türkiye’yi zorlamaz mı” gibisinden sorular sordum.

Muhatabım, kendinden emin bir şekilde, “Psikolojik baskı yapmaya çalışıyorlar, yaptırım vs. olmaz” dedi.

Yarım saat sonra açılan piyasalardaki dolar hareketliliğine baktığımızda, ufak kıpırdanmalar dışında ciddi bir tepki oluşmadığı görüldü.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan kritik sorulara önemli cevaplar 04 Aralık 2021 | 197 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var - 2 02 Aralık 2021 | 586 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var? 01 Aralık 2021 | 3.347 Okunma Birleşik Arap Emirlikleri ile yeni dönem: Baltalar neden/nasıl gömüldü? 25 Kasım 2021 | 3.100 Okunma Temel Karamollaoğlu 24 Kasım 2021 | 2.543 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar