“ABD bu defa dürüst davrandı ama Ruslar sözlerini tutmadı”

Tırnak içinde kullandığım için anlaşılmış olmalı, başlıktaki ifade bana ait değil.O halde kime mi ait?Ankara adına hem Washington hem Moskova ile yapılan görüşmelerin, yürütülen...

Tırnak içinde kullandığım için anlaşılmış olmalı, başlıktaki ifade bana ait değil.

O halde kime mi ait?

Ankara adına hem Washington hem Moskova ile yapılan görüşmelerin, yürütülen müzakerelerin içinde yer alan, bu nedenle de bu konularla ilgili söyledikleri dikkate alınması gereken üst düzey bir Türk yetkiliye ait.

Hatırlayalım…

9 Ekim’de Barış Pınarı Harekâtı başladığında, konu hızlıca Amerikan iç siyasetinin, medyasının bir numaralı gündem maddesi haline gelince, Beyaz Saray yönetiminin etekleri tutuşmuş, Başkan Yardımcısı Pence’in başkanlığında bir heyet apar topar Ankara’ya gelmişti.

Ankara’da bir mutabakat sağlanınca bu defa Rusya Devlet Başkanı Putin hemen telefona sarılıp Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Soçi’ye davet etti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye’nin ‘mavi vatan’ sınırları nasıl genişledi? 07 Aralık 2019 | 2.542 Okunma Ellerinde bir tek yaptırım sopası kaldı ama o da tavsadı 04 Aralık 2019 | 2.269 Okunma Çadırın orta direği çatırdıyor 02 Aralık 2019 | 3.024 Okunma “ABD bu defa dürüst davrandı ama Ruslar sözlerini tutmadı” 30 Kasım 2019 | 3.114 Okunma Havada uçuşan senaryolar… 27 Kasım 2019 | 2.560 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar