“ABD bu defa dürüst davrandı ama Ruslar sözlerini tutmadı”

Tırnak içinde kullandığım için anlaşılmış olmalı, başlıktaki ifade bana ait değil.O halde kime mi ait?Ankara adına hem Washington hem Moskova ile yapılan görüşmelerin, yürütülen...

Tırnak içinde kullandığım için anlaşılmış olmalı, başlıktaki ifade bana ait değil.

O halde kime mi ait?

Ankara adına hem Washington hem Moskova ile yapılan görüşmelerin, yürütülen müzakerelerin içinde yer alan, bu nedenle de bu konularla ilgili söyledikleri dikkate alınması gereken üst düzey bir Türk yetkiliye ait.

Hatırlayalım…

9 Ekim’de Barış Pınarı Harekâtı başladığında, konu hızlıca Amerikan iç siyasetinin, medyasının bir numaralı gündem maddesi haline gelince, Beyaz Saray yönetiminin etekleri tutuşmuş, Başkan Yardımcısı Pence’in başkanlığında bir heyet apar topar Ankara’ya gelmişti.

Ankara’da bir mutabakat sağlanınca bu defa Rusya Devlet Başkanı Putin hemen telefona sarılıp Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Soçi’ye davet etti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İslamabad’dan bildiriyorum 15 Şubat 2020 | 2.579 Okunma Şam rejimiyle topyekun bir savaşa doğru mu gidiyoruz? 12 Şubat 2020 | 2.550 Okunma İlker Başbuğ’un çıkışına bir de bu gözle bakmalı 10 Şubat 2020 | 2.628 Okunma İlker Başbuğ’un dilinin altında ne var? 08 Şubat 2020 | 4.830 Okunma İdlib’de işler daha bir çetrefilli hale geldi 05 Şubat 2020 | 2.538 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar