Seçmen hata yapmaz, biz kendimize bakalım...

AK Parti olarak hata yapmasaydık, şüphesiz bu seçimleri kaybetmezdik. AK Parti öncelikle bu konunun üzerine eğilecektir. Sosyal medyaya bakarak “AK Parti’nin yenilgiyi üzerine almadığını” ifade edenler oluyor. Dün...

AK Parti olarak hata yapmasaydık, şüphesiz bu seçimleri kaybetmezdik. AK Parti öncelikle bu konunun üzerine eğilecektir. Sosyal medyaya bakarak “AK Parti’nin yenilgiyi üzerine almadığını” ifade edenler oluyor. Dün bir bugün iki. Bu ne acelecilik! O platform değerlidir, ama herhalde partiyi temsil edemez. Bu konuda vatandaşlarımız müsterih olsunlar.

***

Hep söyledim, 31 Mart’ta sandığa darbe yapılmak istendi. Bunun önlenmiş olması İstanbul’u kimin kazandığından daha önemlidir. Gerçek seçim 31 Mart’ta olmuştu. Eğer oyların tamamı yeniden sayılsaydı, Binali Yıldırım seçimi kazanacaktı. Bu çok net.

***

Bu nedenle seçimi tekrar ettirmek asla bir hata değildi. Bu demokratik bir prensip meselesidir. Sandığı ayakoyunlarına teslim ederseniz size bu ülkeyi bir daha yönettirmezler. Bu eleştirileri çok saçma buluyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yunanistan'ı kim fiştekliyor? 13 Ağustos 2020 | 2.069 Okunma 21. yüzyıl bizim… 08 Ağustos 2020 | 231 Okunma Değil mi zaten? 06 Ağustos 2020 | 160 Okunma Kutuplaşmanın içinde normalleşme… 01 Ağustos 2020 | 59 Okunma Normalleşme nasıl olacak? 30 Temmuz 2020 | 136 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar