Operasyon çökünce...

CHP, İstanbul seçimlerinin yenilenme kararı ile beklenen militan, oportünist, provokatif tavrını ortaya koydu. Zaten YSK’nın kararını etkilemek için “Sizi Çankaya’da yürütmezler” gibi birçok galiz...

CHP, İstanbul seçimlerinin yenilenme kararı ile beklenen militan, oportünist, provokatif tavrını ortaya koydu. Zaten YSK’nın kararını etkilemek için “Sizi Çankaya’da yürütmezler” gibi birçok galiz tahdit savurmuşlardı. AK Parti sükunetini korurken CHP ve avanesi yurtdışından gelen desteğin de ferahlığıyla planlı bir strateji yürüttü.

***

Kılıçdaroğlu grup toplantısında YSK’nın iptal yönünde oy kullanan yedi üyesinin adını soyadını tek tek okuyarak, bir hakimin de soyadıyla dalga geçme seviyesine inerek onları çete olmak ve her türlü galiz sıfatla hedef gösterdi.

***

Bu tutum aslında CHP’nin 23 Haziran İstanbul seçimlerinin kampanya stratejisini ortaya koyuyordu. Türlü dezenformasyonlarla YSK’nın haksız bir karar aldığına dair algı oluşturmak ve İmamoğlu’nu mağdur göstererek, dürüst bir seçimde eksilecek oyları telafi yoluna gitmek.

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seçkinlerimiz neden böyle? 21 Eylül 2019 | 2.109 Okunma Evrensel adalet anlayışına geri dönebilir miyiz? 19 Eylül 2019 | 101 Okunma 200 yıldır başarmaya çalıştığımız şey nedir? 17 Eylül 2019 | 1.780 Okunma Beka sorununun zihniyet temelleri 14 Eylül 2019 | 2.117 Okunma Asıl mesele nedir? 12 Eylül 2019 | 2.287 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar