O Atatürk portesi neyi gizliyor?

Köşe arkadaşım yazar Kurtuluş Tayiz “Atatürk’ün arkasına sakladıkları gerçek” isimli dünkü harika yazısıyla CHP ve HDP’nin beyaz Türk sosyolojisi üzerinde oynadığı...

Köşe arkadaşım yazar Kurtuluş Tayiz “Atatürk’ün arkasına sakladıkları gerçek” isimli dünkü harika yazısıyla CHP ve HDP’nin beyaz Türk sosyolojisi üzerinde oynadığı algı operasyonunu deşifre ediyordu: 

“Dindar çevreleri sistematik olarak ‘Atatürk’ düşmanı gösteren yayınların sebebi, seküler sosyolojiyi bu kesimden biraz daha uzaklaştırmak ve PKK/HDP’ye biraz daha yakınlaştırmak. Son günlerde artan ‘Atatürk’ tartışmalarının arka planında CHP’de yaşanan işte bu eksen kayması, siyasi mühendislik faaliyeti yatıyor. 

Dindar çevrelere yönelik gelişen ‘Atatürk’ baskısının sebebi de bu çevrelerde bir reaksiyon üretip bunu CHP’nin geliştirdiği yeni siyasi ittifaka tahvil etmek. Dindarları ‘Atatürk’ düşmanı göstererek CHP’nin geliştirdiği ittifak değirmenine su taşımanın hiçbir anlamı yok.” 

***

Bu mühendisliğin Kürt vatandaşlara dönük bir hassasiyetle en küçük

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Evrensel adalet anlayışına geri dönebilir miyiz? 19 Eylül 2019 | 66 Okunma 200 yıldır başarmaya çalıştığımız şey nedir? 17 Eylül 2019 | 1.776 Okunma Beka sorununun zihniyet temelleri 14 Eylül 2019 | 2.117 Okunma Asıl mesele nedir? 12 Eylül 2019 | 2.287 Okunma Kürt anaların serhildanı başlamıştır... 10 Eylül 2019 | 2.443 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar