O Atatürk portesi neyi gizliyor?

Köşe arkadaşım yazar Kurtuluş Tayiz “Atatürk’ün arkasına sakladıkları gerçek” isimli dünkü harika yazısıyla CHP ve HDP’nin beyaz Türk sosyolojisi üzerinde oynadığı...

Köşe arkadaşım yazar Kurtuluş Tayiz “Atatürk’ün arkasına sakladıkları gerçek” isimli dünkü harika yazısıyla CHP ve HDP’nin beyaz Türk sosyolojisi üzerinde oynadığı algı operasyonunu deşifre ediyordu: 

“Dindar çevreleri sistematik olarak ‘Atatürk’ düşmanı gösteren yayınların sebebi, seküler sosyolojiyi bu kesimden biraz daha uzaklaştırmak ve PKK/HDP’ye biraz daha yakınlaştırmak. Son günlerde artan ‘Atatürk’ tartışmalarının arka planında CHP’de yaşanan işte bu eksen kayması, siyasi mühendislik faaliyeti yatıyor. 

Dindar çevrelere yönelik gelişen ‘Atatürk’ baskısının sebebi de bu çevrelerde bir reaksiyon üretip bunu CHP’nin geliştirdiği yeni siyasi ittifaka tahvil etmek. Dindarları ‘Atatürk’ düşmanı göstererek CHP’nin geliştirdiği ittifak değirmenine su taşımanın hiçbir anlamı yok.” 

***

Bu mühendisliğin Kürt vatandaşlara dönük bir hassasiyetle en küçük

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şimdi ne olacak? 02 Temmuz 2020 | 1.849 Okunma Kasabanın şerifi geri dönünce… 27 Haziran 2020 | 2.150 Okunma Libya'yı talan edemeyince… 25 Haziran 2020 | 2.733 Okunma Yeni sorunlar karşısında semavi dinler… 20 Haziran 2020 | 137 Okunma Hilal ve Haç'ın ittifakı mümkün mü? 18 Haziran 2020 | 2.542 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar