Erdoğan, Ardern ve iyimserlik…

Batı’nın özellikle İslam dünyası, daha özelde de Türkiye’ye dönük çifte standartlarının insanlarımızı isyan noktasına getirdiği doğru. Yeni Zelanda’daki vahşi terör...

Batı’nın özellikle İslam dünyası, daha özelde de Türkiye’ye dönük çifte standartlarının insanlarımızı isyan noktasına getirdiği doğru. Yeni Zelanda’daki vahşi terör saldırısı zihnimizde geçmişin tüm kötü hatıralarıyla birleşti. Haklı olarak büyük bir öfke hissettik. Bunda yerden göğe haklıydık da. Batı’da bu katliam karşısında sergilenen çifte standart mide bulandırıcıydı.

***

Ama ne bekliyorduk ki, işin o kısmını ben pek anlamadım. Batılı devletlerden hâlâ adalet beklentisi olan mı var? Sonra bu adaletsizliğe tepki olarak “Hıristiyan terörü” lafları havada uçuşmaya başladı.

***

Teröristin ve onun arkasındaki olası yapıların da hesaplarına kattıkları şey bu öfkenin karşılıklı olarak kontrolden çıkması, düşmanlıkların artması, böylelikle ortak aklın dumura uğraması ve bölünmenin derinleşmesi olmalıdır.

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Keşke o kadar basit ve kolay olsa… 26 Eylül 2020 | 222 Okunma Model çok net… 24 Eylül 2020 | 365 Okunma Basit bir tartışma değil… 19 Eylül 2020 | 259 Okunma Beceremedin Macron… 17 Eylül 2020 | 477 Okunma Bana dostunu söyle... 12 Eylül 2020 | 1.978 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar