Cumhuriyet Kutup Partisi...

Yılın ilk saatlerinde Reina gece kulübüne yapılan saldırı, adı üstünde bir terör saldırısıydı. Muhtemelen yurtdışından gelmiş profesyonel bir cani tarafından gerçekleştirildi....

Yılın ilk saatlerinde Reina gece kulübüne yapılan saldırı, adı üstünde bir terör saldırısıydı. Muhtemelen yurtdışından gelmiş profesyonel bir cani tarafından gerçekleştirildi. Saldırıyı DEAŞ üstlendi ve üstlenirken de hedefin “mürtet” ilan ettiği AK Parti hükümeti olduğunu açıkladı. Bu örgütün arkasındaki güçlerin, tüm terör örgütlerini Türkiye’nin üzerine saldığı da bir gerçek.

Ama ana muhalefet partisi CHP ve ekürisi HDP, ısrarla bu saldırıya (ben kendimi bildiğimden beri her yıl sonunda mutat olarak yaşanan) yılbaşı kutlamaları üzerinde dönen tartışmaların neden olduğunu ifade ediyorlar.

Yani bildiğiniz 28 Şubat kafası…

Gaziantep’te bir düğün salonunu hedef alan DEAŞ saldırısı da mı bu yüzdendi mesela? Düğünler, kına geceleri üzerinde bir yaşam biçimi tartışması mı vardı?

İşte bizi bu seviyesizlikte bir tartışmaya çekmeye çalışıyorlar. Ama bunun neye hizmet ettiğini anlamadıklarını düşünmek istiyorum ben.

Bu çok pespayece, sorumsuzca bir tutum çünkü. Ortadoğu’da olan bitenleri, dünyada değişen düzenin yarattığı sancıları, güç savaşlarını, Türkiye’nin bağımsız politikalar geliştirdikçe hedef olması gerçeğini, yedi düvele karşı beka mücadelesi veren ülkemizin içinde bulunduğu nazik durumu tamamen sarf-ı nazar edecek ve yaşanan acıyı Noel Baba tartışmasına bağlayacaksınız.

El insaf!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Keşke o kadar basit ve kolay olsa… 26 Eylül 2020 | 198 Okunma Model çok net… 24 Eylül 2020 | 362 Okunma Basit bir tartışma değil… 19 Eylül 2020 | 236 Okunma Beceremedin Macron… 17 Eylül 2020 | 469 Okunma Bana dostunu söyle... 12 Eylül 2020 | 1.967 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar