Canımız çok acısa da...   

Geçen günlerde üst üste yapılan hain suikastlarda önce AK Parti Lice İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Mercan, sonrasında da Van Özalp İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Ahi yaşamını...

Geçen günlerde üst üste yapılan hain suikastlarda önce AK Parti Lice İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Mercan, sonrasında da Van Özalp İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Ahi yaşamını yitirdi. PKK geçen sene yine Özalp Başkan Yardımcısı Aydın Muştu’yu çocuklarının gözü önünde katletmişti. 

Tüm milletimizin ve AK Parti teşkilatının başı sağ olsun. Şehitlerimizin mekanı cennet olsun. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu cenaze töreninde yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “Terör örgütü can çekişmektedir. Çoğu gitti azı kaldı. Canımızı en acı şekilde acıtmaya çalışsalar da bu yoldan dönmeyeceğiz.” 

Hendek ve çukur stratejisi ile emperyal amaçların tetikçiliğine soyunan örgüte Kürt vatandaşların hiçbir surette yüz vermemesi, dağa gidişlerin tüm tehditlere rağmen ayda 3-5 kişiye düşmesi, etkin istihbarat ve operasyonlar ile köşeye sıkışan örgütün bu türden suikastlara yönelmesine yol açmış görünüyor. 

Tabii bu saldırıların siyasi boyutu da var. Bölgede siyaset

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Keşke o kadar basit ve kolay olsa… 26 Eylül 2020 | 222 Okunma Model çok net… 24 Eylül 2020 | 365 Okunma Basit bir tartışma değil… 19 Eylül 2020 | 259 Okunma Beceremedin Macron… 17 Eylül 2020 | 477 Okunma Bana dostunu söyle... 12 Eylül 2020 | 1.978 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar