“Anti-Cumhur İttifakı” beka sözüne neden bozuluyor?

Meclis’teki konuşmalarından da, kamuoyuna yaptıkları açıklamalardan da Anti-Cumhur İttifakı’nın Beka söyleminden son derece rahatsız olduğu anlaşılıyor. Oysa bu Anti-Cumhur İttifakı’nın...

Meclis’teki konuşmalarından da, kamuoyuna yaptıkları açıklamalardan da Anti-Cumhur İttifakı’nın Beka söyleminden son derece rahatsız olduğu anlaşılıyor. Oysa bu Anti-Cumhur İttifakı’nın her bileşeninin yaptıkları ve söyledikleri, bizzat kendilerini yalanlıyor. Bu garip duruma dikkat çekildiğinde de küplere biniyorlar. 

Mesela HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli “Kürdistan’da kazanacağız, Batı’da da AKP ve MHP’ye kaybettireceğiz” dediğinde acaba bunun nasıl anlaşılmasını bekliyorlar? 

Ya da bir önceki dönem milletvekili olan HDP’li Nadir Yıldırım’ın Twitter’da bir yoruma cevaben “Hiçbir zaman çaresiz olmadık. Çünkü PKK var. PKK bitmez. PKK nicelerini bitirdi faşistlerin. Sıranızı bekleyin. Sizi de bitirecek, topalınızla, reisinizle, hav hav yapanınızla. Pek yakında” dediğinde biz bu birlikteliği sıradan bir yerel seçim kampanyası olarak mı algılamalıyız? 

PKK’yı bir çare olarak gören, bununla kalmayıp, ülkenin seçilmiş Cumhurbaş

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Keşke o kadar basit ve kolay olsa… 26 Eylül 2020 | 222 Okunma Model çok net… 24 Eylül 2020 | 365 Okunma Basit bir tartışma değil… 19 Eylül 2020 | 259 Okunma Beceremedin Macron… 17 Eylül 2020 | 477 Okunma Bana dostunu söyle... 12 Eylül 2020 | 1.978 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar