ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Kaşıkçı bir “hataya” kurban gitmiş diyorlar...

Suudi Başsavcılığı, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın konsoloslukta öldürüldüğünü ve parçalanarak dışarı çıkarıldığını açıkladı .

Markar Esayan
Markar Esayan Akşam Gazetesi
17 Kasım 2018 | 7.0 K

Suudi Başsavcılığı, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın konsoloslukta öldürüldüğünü ve parçalanarak dışarı çıkarıldığını açıkladı. Buna eşzamanlı olarak tetikçi gruptan beş kişinin de idamını istedi. 

Bu kısa cümle dahi olayın artık vahşi bir cinayetin de ötesine geçtiğini ve küresel çapta dehşet verici bir kırılmayla karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor. Kelimler kifayetsiz kalıyor. 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bu açıklamaları yetersiz bulduğunu ifade etti. Suudi mevkidaşı kendisini aramış ve yarım saat sonra bu açıklamayı yapacağını bildirmişti. Bakan Çavuşoğlu şu anda 11 kişinin tutuklu olduğunu, oysa olaya dahil olan 18 kişi bulunduğunu, diğer kişilerin neden serbest bırakıldığını soruyordu. Ve tabii ki ceset veya naaşın parçaları neredeydi? 

Bakan Çavuşoğlu çok önemli bir bilgiyi daha paylaşıyordu. Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan’a götürülmeye direndiği için öldürüldüğü iddia ediyorlardı. Oysa bu cinayetin planlı olduğu soruşturma kapsamında daha önceden

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER