ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Yıkım İttifakı’nın ibretlik tükenişi… 

Genelleme yapmak mutlaka doğru olmaz; ancak televizyonlara yansıyan röportajlarda CHP seçmeninin partilerinin içinde bulunduğu garip durumla ilgili pek de rahatsız olmadığı gözleniyor .

Markar Esayan
Markar Esayan Akşam Gazetesi
14 Haziran 2018 | 241

Genelleme yapmak mutlaka doğru olmaz; ancak televizyonlara yansıyan röportajlarda CHP seçmeninin partilerinin içinde bulunduğu garip durumla ilgili pek de rahatsız olmadığı gözleniyor. Kanal 24, ahaber gibi kanallarının başarıyla yaptığı sokak röportajlarında CHP seçmenlerinin kritik sorularda herhangi bir şikayette bulunmadığı, CHP’yi kayıtsız şartsız destekledikleri gözleniyor. Şüphesiz seçim dönemindeyiz ve seçmenler tahkim olmuş durumda. Ancak bence hiçbir CHP’li saygıdeğer yurttaşın desteklemeyeceği bazı söylem ve icraatlarının rahatsızlık uyandırmaması, oldukça vahim bir durumla karşı karşıya olduğumuz gerçeğini ortaya koyuyor. 

Mesela Sayın İnce’nin Temel Paşa ve Kandil harekatlarına dönük tavrı, bildiğimiz CHP’li seçmenin asla kabul etmeyeceği bir durum olmalıydı. Ama öyle değil; bu durum “Vardır bir bildikleri” şeklinde geçiştiriliyor. Öte yandan CHP’nin 6-7 Ekim olaylarının müsebbibi Demirtaş ve şiddetle arasına mesafe koyamamış HDP ile

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER