Her şey rabbimizin rahmeti içindedir

Bulunduğunuz köy, belde veya şehirde bugün, güneş saat kaçta doğdu? Kaç kişi güneşin saat kaçta doğduğuna bakmıştır? Evine Ezan sesi gelmeyen, çalar saati olmayanlardan sabah namazını...

Bulunduğunuz köy, belde veya şehirde bugün, güneş saat kaçta doğdu?

Kaç kişi güneşin saat kaçta doğduğuna bakmıştır? Evine Ezan sesi gelmeyen, çalar saati olmayanlardan sabah namazını kılanlar, arada bir güneşin doğuş saatine bakarlar ve alelacele namazlarını kılarlar.

Ezanla, çalar saatle, namaza kalkanlar da güneşin kaçta doğduğuna bakmazlar.

Güneş 365 gün doğar ve birçok insanımız, başını kaldırıp güneşin yüzüne bile bakmaz. Bakmaması da suç veya kusur değildir.

365 gün bakmayız ama senede bir defa yarım saatliğine güneş tutulsa takvimler, gazeteler, radyolar, televizyonlar önceden haber verir ve o saatte milyarlarca insan başını kaldırıp özel gözlüklerle, röntgen filmleriyle, islendirilmiş cam parçalarıyla veya çıplak gözle, tutulan güneşi seyrederler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Helalı haram, haramı helal yapmayalım 27 Aralık 2017 | 227 Okunma Dev zülf’ü-yardan değil Zülfikardan anlar 26 Aralık 2017 | 104 Okunma Hayvanlar da ümmettir 25 Aralık 2017 | 97 Okunma Haramla hareme gidilmez 22 Aralık 2017 | 140 Okunma “Eski dost düşman olmaz” 21 Aralık 2017 | 72 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar