Avrupa Birliği’ne girdik de haberleri yok

Avrupa’da işçi ve işveren olarak oturması olan Türk pasaportu taşıyanların sayısı, Avrupa Birliği üyesi olan Malta, Lüksemburg, Kıbrıs, Estonya, Slovenya, Letonya, Litvanya, İrlanda, Finlandiya, Slovakya...

Avrupa’da işçi ve işveren olarak oturması olan Türk pasaportu taşıyanların sayısı, Avrupa Birliği üyesi olan Malta, Lüksemburg, Kıbrıs, Estonya, Slovenya, Letonya, Litvanya, İrlanda, Finlandiya, Slovakya, Danimarka gibi on bir ülkelerin teker teker nüfuslarından daha fazladır.

Türk nüfusa Fas, Tunus, Cezayir, Mısır, Somali, Pakistan, Afganistan, Irak, Suriye, Hindistan… Müslümanlarından olan ve Avrupa’da işçi ve işveren olanları da ilave ettiğimizde Müslümanların nüfusu, Bulgaristan, Avusturya, İsveç, Macaristan, Çek cumhuriyeti, Belçika, Portekiz ve Hollanda’nın da önüne geçer.

Avrupa Birliğine üye 27 devletin 19 unun teker teker nüfusundan fazla nüfusa ve nüfuza sahipler.

Alman Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel “Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı olduğu sürece Avrupa Birliği’ne Türkiye giremez” demiş.

Bilemeyiz belki de okuduğu bu demecini Türkiye’den kaçan biri yazıvermiş ve onu madara yapmıştır.

31 Temmuz 1959’da Avrupa Ekonomik (AET) topluluğuna giriş için müracaat yapmışız.

O tarihte Sayın Cumhurbaşkanımız 5 yaşında idi.

Aradan tam 68 yıl geçmiş almamışsınız.

Yalnız Sayın Recep Tayyip Erdoğan değil, Başbakan Cemal Gürsel döneminde almamışsınız.

Ardından Fahrettin Özdilek Başbakan olmuş yine almamışsınız.

Suad Hayri Ürgüplü döneminde almamışsınız.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Helalı haram, haramı helal yapmayalım 27 Aralık 2017 | 228 Okunma Dev zülf’ü-yardan değil Zülfikardan anlar 26 Aralık 2017 | 104 Okunma Hayvanlar da ümmettir 25 Aralık 2017 | 98 Okunma Haramla hareme gidilmez 22 Aralık 2017 | 140 Okunma “Eski dost düşman olmaz” 21 Aralık 2017 | 73 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar