Şehir Üniversitesi’nde saklanan gerçekler

Son dönemde "mağduriyet" üzerinden siyaset yapmak moda oldu. Eğreti dursa da birçok yeni siyasi aktör, zaman zaman "engelleniyoruz" gibi iddialarla haber olmaya çalıştı. Bir kısmı oldu da. Ama dikkat edin hiçbiri yeni bir siyasi çıkışla tartışılmadı.

Hâlâ da ekonomiden dış politikaya, ortaya çıkan siyasi aktörlerin hiçbiri CHP'nin "Ekonomide batıyoruz veya Akdeniz'de ne işimiz var" tezinin ötesine geçmiş değil.

Şimdi bu muhalefet aklını, eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu ve çevresi de kullanıyor. Yeni bir parti için yola çıkarken onları gündeme taşıyan yine siyasetleri değil, bir vakıf üniversitesindeki uygulamaları.
Günlerdir Şehir Üniversitesi efsanesi üzerinden bir rüzgar estiriliyor. Partinin kurucularından olacağı söylenen bir yazar, gözünü karartarak şöyle bile yazabiliyor;
"Konu, İstanbul Şehir Üniversitesi'ni batırmaya yönelik hamle..."
Hayret, bu üniversite batırılırsa Davutoğlu parti kurmaktan vaz mı geçecek? Ya da batmazsa o üniversite iktidar yolunu mu açacak? 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Demirtaş’la karikatürist Leroy’un farkı 19 Ocak 2021 | 1.759 Okunma CHP’nin embedded siyasetçileri 17 Ocak 2021 | 4.853 Okunma Siyasi Partiler Yasası’ndaki sürpriz 16 Ocak 2021 | 3.331 Okunma Yeni CHP’de Kaftancıoğlu neyi temsil ediyor? 15 Ocak 2021 | 3.423 Okunma Kaftancıoğlu’yla ilgili büyük yalan 14 Ocak 2021 | 5.661 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar