Millet can, Kılıçdaroğlu Canan derdinde

Elazığ ve Malatya hattında yaşanan deprem felaketi karşısında birileri acıları paylaşılmak yerine içinde birikmiş ne kadar kini varsa ortaya döktü.

Yardımların çarçur edileceğinden, deprem paralarının iç edildiğine ve hiçbir şeyin yapılmadığına kadar akla hayale gelmeyen yalanlar söylendi.
Onları sosyal medya meczupları deyip kötülükleriyle baş başa bırakabilirdik.
Ancak gerçek böyle değil, "milli ve yerli" olduklarını söyleyen Cumhuriyet'inden "amiral gemisi" ilan edilen gazeteye kadar hepsi "kötülük üretmede" birbirleriyle yarıştı. İşin ilginç tarafı onları bu ülkenin ana muhalefet partisi CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da yalnız bırakmadı.
Daha depremin ertesi günü İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu işaret ederek şöyle diyordu: "Belediye başkanımız, gönderdiği yardımların halka ulaşıp ulaşmadığı konusunda gözlemlerde bulunmak üzere kendisi deprem bölgesine gitti..." İlginçtir o da deprem bölgesinde bir görünüp Erzurum'a kaymaya gitti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD’de “darbe” beklentisi 31 Mayıs 2020 | 783 Okunma 27 Mayıs ve solun sefaleti 30 Mayıs 2020 | 1.554 Okunma Vicdanlara seslenen Göç Film Festivali 29 Mayıs 2020 | 2.220 Okunma Benim de kanım dondu 28 Mayıs 2020 | 5.621 Okunma Kriz tellalları utanmıyor 26 Mayıs 2020 | 3.375 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar