MHP-İYİ Parti birleşirse

İYİ Parti'de kongrede oluşan liste ve bazı önemli isimlerin çizilmesi deprem etkisi yarattı. Özellikle çizilenlerin öfkesi dinmek bilmiyor. Genel Kurul iradesi netleştiği için bu öfkenin işe yaramayacağı çok açık.

İYİ Parti'de kongrede oluşan liste ve bazı önemli isimlerin çizilmesi deprem etkisi yarattı. Özellikle çizilenlerin öfkesi dinmek bilmiyor. Genel Kurul iradesi netleştiği için bu öfkenin işe yaramayacağı çok açık. Çizilen çizildiğiyle kalacak gibi görünüyor. Çünkü İP'de yeni bir dönem başlıyor.

Olup bitenleri de en net biçimde CHP'den İYİ Parti'ye geçen Aytun Çıray özetledi:

"Bu listede asıl hedef merkez siyasetçilerin tasfiyesidir. Demirel'in doktoru.. İsmet Sezgin'in yeğeni. Ve bendeniz bunun işaretidir. Başarıp başaramadıklarını göreceğiz. Onlar da görecek. Samimiyet ve ilkeler testidir bu!"

Bu isimlere Antalya eski belediye başkanlarından Hasan Subaşı'nı da eklemek gerekiyor.

Üstü çizilenler tablosunda sadece "merkez siyasetçiler" yok, "milliyetçi" geçmişten gelen hatta Ahmet Çelik gibi adeta İP'in yayın organı olan Yeniçağ gazetesinin sahibi var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Selvi Kılıçdaroğlu’nu uyutan vizyon 04 Aralık 2022 | 9 Okunma Kılıçdaroğlu’nun vizyon projesi yeni mi, taklit mi? 03 Aralık 2022 | 330 Okunma Anayasa taslağı mı seçim bildirgesi mi? 02 Aralık 2022 | 305 Okunma İmamoğlu-Kaftancıoğlu kavgasında son tango 01 Aralık 2022 | 1.392 Okunma AK Parti’deki enerjinin sırrı 29 Kasım 2022 | 682 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar