MHP-İYİ Parti birleşirse

İYİ Parti'de kongrede oluşan liste ve bazı önemli isimlerin çizilmesi deprem etkisi yarattı. Özellikle çizilenlerin öfkesi dinmek bilmiyor. Genel Kurul iradesi netleştiği için bu öfkenin işe yaramayacağı çok açık.

İYİ Parti'de kongrede oluşan liste ve bazı önemli isimlerin çizilmesi deprem etkisi yarattı. Özellikle çizilenlerin öfkesi dinmek bilmiyor. Genel Kurul iradesi netleştiği için bu öfkenin işe yaramayacağı çok açık. Çizilen çizildiğiyle kalacak gibi görünüyor. Çünkü İP'de yeni bir dönem başlıyor.

Olup bitenleri de en net biçimde CHP'den İYİ Parti'ye geçen Aytun Çıray özetledi:

"Bu listede asıl hedef merkez siyasetçilerin tasfiyesidir. Demirel'in doktoru.. İsmet Sezgin'in yeğeni. Ve bendeniz bunun işaretidir. Başarıp başaramadıklarını göreceğiz. Onlar da görecek. Samimiyet ve ilkeler testidir bu!"

Bu isimlere Antalya eski belediye başkanlarından Hasan Subaşı'nı da eklemek gerekiyor.

Üstü çizilenler tablosunda sadece "merkez siyasetçiler" yok, "milliyetçi" geçmişten gelen hatta Ahmet Çelik gibi adeta İP'in yayın organı olan Yeniçağ gazetesinin sahibi var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HDP içindeki çatlak ne anlama geliyor? 18 Ekim 2020 | 134 Okunma CHP’deki ‘anlamlı’ düşüş ve erken seçim 17 Ekim 2020 | 512 Okunma Maskeli darbeciler ve AYM’den istifa 16 Ekim 2020 | 399 Okunma “Yeni müesses nizam biziz” 15 Ekim 2020 | 331 Okunma Kırgızistan’da küresel hesaplaşma ve FETÖ 13 Ekim 2020 | 1.996 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar