Mandacıların asıl korkusu

Başkan Erdoğan, nihayet iktidarının 19'uncu yılında Türkiye'yi kur-faiz ve borç sarmalına mahkûm eden ekonomik sisteme meydan okuyan ve ezber bozan bir çıkış yaptı: "Yıllarca dünya ortalamalarının...

Başkan Erdoğan, nihayet iktidarının 19'uncu yılında Türkiye'yi kur-faiz ve borç sarmalına mahkûm eden ekonomik sisteme meydan okuyan ve ezber bozan bir çıkış yaptı:
"Yıllarca dünya ortalamalarının çok üzerinde oranlarla borçlanan, borçlanmak zorunda bırakılan bir ülke olduk" diyor ve şöyle devam ediyordu:
"Türkiye'nin yaklaşık 200 yıldır başlattığı her kalkınma hamlesinin önünün darbeyle, vesayetle, krizle kesilerek IMF, Dünya Bankası ve mandacı iktisatçılarımız tarafından aksi istikamette yönlendirilmeye çalışıldığı gerçek işte budur."
Başkan Erdoğan'ın deyimiyle tarihimizde ilk kez "ekonomik vesayete" yönelik böyle bir çıkış yapılıyordu. Birilerinin dediği gibi bu karar durup dururken de ortaya çıkmış değil. Bir arka planı vardı.
İşte o arka plandan bazı tespitler:
"Ülkemizi mandacı...
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muhalefetin Kabaş’ı 23 Ocak 2022 | 7 Okunma Ecevit’i bile sildiler 22 Ocak 2022 | 365 Okunma Mine Kırıkkanat o dosyayı neden saklıyor? 21 Ocak 2022 | 842 Okunma CHP’nin aksaçlıları neden susuyor? 20 Ocak 2022 | 973 Okunma Kılıçdaroğlu ve o fotoğrafın sırrı 18 Ocak 2022 | 1.603 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar