Kuşoğlu yeni bir krizi mi ateşledi?

Altılı koalisyon partilerine iki belediye başkanının katılması siyasette yeni bir garabet olarak tartışılıyor. Daha çok da nasıl bir hamle olduğu ve ne olacağı merak ediliyor. Ne olacağını...

Altılı koalisyon partilerine iki belediye başkanının katılması siyasette yeni bir garabet olarak tartışılıyor. Daha çok da nasıl bir hamle olduğu ve ne olacağı merak ediliyor. Ne olacağını Kılıçdaroğlu'na yakınlığıyla bilenen yardımcısı Bülent Kuşoğlu çok net anlattı:
"İmamoğlu ve Yavaş cumhurbaşkanı yardımcılığı ve belediye başkanlığını aynı anda yapmayacaklar. Yapmamalılar. Türk devlet geleneğinde öyle bir şey söz konusu olamaz. Sayın Kılıçdaroğlu onu hiç yaptırmaz, hiç istemez."
Bu durumda iki belediye başkanının Kılıçdaroğlu'nun yanına monte edilmesi ne anlama geliyor, nasıl bir hamle?
Biraz geriye dönelim... Apoletlerin sökülmesi gibi iddialı bir çıkış önerip masayı dağıtan, sonra da bütün söylediklerini yutan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, iki başkan hamlesiyle kös kös geriye döndürüldü ama sonuç siyasi açıdan yeni bir garabetin ötesine geçmedi.
Aslında fotoğraf çok net, bulunan...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Demirtaş’ın siyasete ‘şüpheli’ vedası 01 Haziran 2023 | 871 Okunma Ey Türk solcusu, bak Brezilyalı yoldaşların ne diyor? 30 Mayıs 2023 | 977 Okunma Liderlik 28 Mayıs 2023 | 321 Okunma Siyasetçi mi algı operatörü mü? 27 Mayıs 2023 | 278 Okunma Samimi siyasetçi mi, ‘kimlik nakli’ siyasetçisi mi? 26 Mayıs 2023 | 258 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar