Kılıçdaroğlu’nun çıkışı CHP’de kimleri sevindirdi?

Her iki grup da, Kılıçdaroğlu'nun aday olmasını aynı zamanda Muharrem İnce'nin "CHP'li biri neden aday olmuyor?" itirazına da bir cevap olarak niteliyor. Kılıçdaroğlu'nun çıkışı her iki grubu heyecanlandırsa da bu geçici bir heyecan gibi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis'teki bütçe görüşmelerinde AK Partililerin "aday ol, aday" çağrısına herkesi şaşırtan bir cevap verdi:

"Benim aday olup olamayacağımı size kim söyledi?"

Kılıçdaroğlu'nun bu çıkışı şaşırtıcıydı çünkü bugüne kadar cumhurbaşkanı adayı olmayacağınıaçık açık söylemiş hatta başka parti liderlerine de "Parti başkanları aday olmamalı" diye dayatmıştı. Bunun nedeni de Kılıçdaroğlu'nun,  "CHP'li bir siyasi aktör Türkiye'de cumhurbaşkanlığı seçimini kazanamaz" inancıydı.

Ekmeleddin İhsanoğlu tercihinin de, 2018'de Abdullah Gül'ü dayatmasının da nedeni buydu.

Peki, şimdi ne oldu da "aday olabilir" gibi bir işaret verdi?

Bence biraz mecburiyetten bu çıkışı yaptı. 

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İyi Parti’nin hamlesi CHP’yi karıştırdı 05 Aralık 2023 | 1.315 Okunma Akşener siyaseti ve listelerin ‘dolarla’ satışı 03 Aralık 2023 | 395 Okunma ‘AK Parti’ye yarar diye para getirmek istemiyorlar’ 02 Aralık 2023 | 1.254 Okunma CHP ile İyi Parti’nin Ankara pazarlığı 01 Aralık 2023 | 775 Okunma İyi Parti, FETÖ ve Gladyo 30 Kasım 2023 | 1.011 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar