Kılıçdaroğlu in İmamoğlu out

Sabah Gazetesi Yazarı Mahmut Övür'ün bugünkü (24.06.2022)''Kılıçdaroğlu in İmamoğlu out'' başlıklı yazısı.

Ankara'da özellikle CHP kulislerinde klasik bir seçim öncesi havası yaşanıyor. Genel başkan yardımcısından çaycısına herkes, sanki yarın seçim olacakmış gibi bir ruh hâli içinde. İşin garip tarafı milletvekili, il başkanlığı hesapları yapanlar bile var.
Doğrusu bu çok şaşırtıcı değil; çünkü genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu da şimdiden cumhurbaşkanı olmuş havasında. Kazanır mı kazanmaz mı bilemem ama CHP içindeki adaylık yarışını kazandığı çok açık. CHP'liler bundan çok eminler ve bu ruh hâliyle 3 Temmuz'daki 6'lı masa toplantısına gidileceği söyleniyor.
Orada olacaklar konusunda da kaygılı değiller. Onlara göre başta İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener olmak üzere diğer liderler de Kılıçdaroğlu'nun adaylığına sıcak bakıyor.
Bunun nedenini de bir CHP'li şöyle açıklıyor: "Hiçbiri kendilerinin siyasi hayatını da bitirecek yeni bir aday istemez."
Bu cevap ister istemez İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ve onun iddialı çıkışını, Akşener'in ona yönelik övgü dolu sözlerini akla getiriyor.

AKŞENER...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
NATO kararı FETÖ’yü sarstı 05 Temmuz 2022 | 317 Okunma Çevreciler ve Yeşiller’in sesi duyulmuyor 03 Temmuz 2022 | 184 Okunma CHP elitist mi halkçı mı? 02 Temmuz 2022 | 350 Okunma Hükümetin ve muhalefetin dış politika karnesi 01 Temmuz 2022 | 228 Okunma NATO kararı muhalefeti nasıl etkiler? 30 Haziran 2022 | 427 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar