Kılıçdaroğlu aday mı yoksa İmamoğlu’nun önünü mü açıyor?

Sabah Gazetesi Yazarı Mahmut Övür'ün bugünkü (05.05.2022)''Kılıçdaroğlu aday mı yoksa İmamoğlu’nun önünü mü açıyor?'' başlıklı yazısı.

Siyasetin gündemi bayrama rağmen değişmedi. Sabah akşam yine televizyonlarda 6'lı 28 Şubat İttifakı etrafında dönen ayak oyunları konuşuldu. Aslında masa dağıldı. Daha doğrusu Kemal Kılıçdaroğlu'nun kafasındaki masa dağıldı. Şimdi herhalde onu dışlamadan masanın devam etmesi sağlanacak. Çünkü hem onun hem de diğerlerinin -7'nci ayak HDP de dahil- masa olmadan seçimi kazanmaları mümkün değil. Birbirlerine mahkûmlar... Çünkü bütün ekonomik sarsıntıya ve kriz tellallığına rağmen hiçbirinin oyunda anlamlı bir yükseliş yok. Ülkenin hiçbir temel meselesinde anlaşamasalar bile o masa devam edecek.
Kılıçdaroğlu da bunu biliyor ve ahir ömründe yakaladığı bu tarihi fırsatı kaçırmak istemiyor. Ancak çok sevdiği "dostları" da onu istemiyor.
Birileri karnından konuşurken DEVA Başkanı Ali Babacan açık açık söyledi:
"Aday göstereceğimiz cumhurbaşkanı, misal özelleştirme konusunda ne diyecek belli değil. Önce programda anlaşmalıyız, yoksa böyle bir tablo...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP’li üç siyasi aktörün gösterdiği 17 Mayıs 2022 | 435 Okunma AK Parti sokağa inebiliyor mu? 15 Mayıs 2022 | 725 Okunma Kaftancıoğlu ‘gölge başkan’ 14 Mayıs 2022 | 555 Okunma ‘Beyaz ihtilal’ mi ‘karşı devrim’ mi? 13 Mayıs 2022 | 206 Okunma İmamoğlu ve yorgun laikler 10 Mayıs 2022 | 1.344 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar