İmamoğlu New York’ta temsilcilik mi açıyor?

İP Genel Başkanı Meral Akşener'in "Başbakan olacağım" bombası bir süre Millet İttifakı'nı gündemde tutar ama o ittifakı yaralayacağı da çok açık. En başta da CHP'yi... Çünkü...

İP Genel Başkanı Meral Akşener'in "Başbakan olacağım" bombası bir süre Millet İttifakı'nı gündemde tutar ama o ittifakı yaralayacağı da çok açık. En başta da CHP'yi... Çünkü Akşener'in ortaya attığı bomba basit bir bomba değil, tahrip gücü yüksek ve öldürmese de kalıcı hasar bırakacak cinsten.
Yara henüz sıcak olduğu için CHP bunu fark etmiş değil. Büyük ihtimalle de fark ettiklerinde iş işten geçmiş olacak. Çünkü Akşener'in İmamoğlu hesabı, CHP'nin daha doğrusu bazı CHP'lilerin hesabını alt üst ediyor.
Önceki gün bunun ipuçlarını yazdım. Önümüzdeki günlerde de Millet İttifakı liderlerinin bir araya gelip yeni yol haritasını görüşeceği söyleniyor.
Akşener bu toplantılara hazırlık için İmamoğlu'nun önünü açan bombayı patlattı. Kendisinin de Kemal Kılıçdaroğlu'nun da aday olduklarında kazanamayacaklarını ayrıca Başbakan olma hayalinin de sadece bir "oyalama" taktiği olduğunu, gerçekleşmeyeceğini iyi biliyor.

KESİCİ, GÜL İHTİMALİ
Bu yüzden "ortak" bir adayla seçimlere gitmenin yolunu arıyor. Sorun da o adayın kim olacağında. Birileri...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rand’cılıktan ‘casusluğa’ ibretlik bir hikâye 02 Aralık 2021 | 635 Okunma Seninle asla helalleşmeyiz 30 Kasım 2021 | 337 Okunma Türkmenistan’da Türkiye gerçeği 29 Kasım 2021 | 370 Okunma ‘Hani üst akıl yoktu?’ 27 Kasım 2021 | 661 Okunma Mandacıların asıl korkusu 26 Kasım 2021 | 726 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar