İlker Başbuğ ve Cumhuriyet’in darbe iması

İster bir parti başkanı, ister eski genelkurmay başkanı, ister eski bir kültür bakanı veya bir gazeteci olsun sonuç değişmiyor, mutlaka düşünce dünyalarını şekillendiren "tepeden inmeci" yaklaşım küt diye açığa çıkıyor.

İster bir parti başkanı, ister eski genelkurmay başkanı, ister eski bir kültür bakanı veya bir gazeteci olsun sonuç değişmiyor, mutlaka düşünce dünyalarını şekillendiren "tepeden inmeci" yaklaşım küt diye açığa çıkıyor. Dayanamıyorlar, bir yerde "arıza" veriyor.

Ya halka hakaret ediyorlar ya "seçimle veya başka bir yolla" diyerek darbe tehdidi yapıyorlar ya içlerine sindiremedikleri başörtüsünü "soruna"  dönüştürmek istiyorlar ya da ordu darbe yapamaz diye üzülüp iktidarı bitirecek "doğal felaket" bekliyorlar.

Onlarca benzer örnek vermek mümkün. Bunun son örneğini eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ verdi. Başbuğ, 60 darbesine giden süreci anlatırken şöyle diyor...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FETÖ, CHP ve Joe Biden 21 Ocak 2021 | 2.515 Okunma Demirtaş’la karikatürist Leroy’un farkı 19 Ocak 2021 | 2.298 Okunma CHP’nin embedded siyasetçileri 17 Ocak 2021 | 4.858 Okunma Siyasi Partiler Yasası’ndaki sürpriz 16 Ocak 2021 | 3.335 Okunma Yeni CHP’de Kaftancıoğlu neyi temsil ediyor? 15 Ocak 2021 | 3.424 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum