HDP’li Önder’den Millet İttifakı’na ‘kör bıçak’ suçlaması

"İktidar gidecek ama gelecek olan da kör bıçağıyla bekliyor."

Brüksel'de NATO'nun geleceği kadar, Türkiye-ABD ilişkilerinin geleceği de masaya yatırılacak. Nasıl bir sonuç çıkacağını göreceğiz ama tesadüf mü bilmiyorum, aynı zaman diliminde iç siyaseti yakından ilgilendiren bir gelişme gözlerden kaçmamalı. HDP'den ve çevresindeki hareketlilikten söz ediyorum.
Bir süredir HDP-Millet İttifakı ilişkisi çok yoğun tartışılıyor. Yapılan açıklamalar el yükseltme mi yoksa yeni bir siyasi arayışın işareti mi belli değil.
Ancak ilk kez bu tabloyu sarsan bir çıkış var. Konuşan kişi de sıradan biri değil, çözüm sürecinde sık sık İmralı'ya gidip Öcalan'la görüşen, Öcalan'ın kendisini temsil etme yetkisi verdiği bir isim: Sırrı Süreyya Önder. Çok eskiye dayanan arkadaşlığımıza rağmen son zamanlarda yüz yüze görüşemesek de siyasetteki rolünü yakından izliyorum.
Birkaç gün önce gazeteci İrfan Aktan'la yaptığı son söyleşisini de pürdikkat okudum. Yazının....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HDP neden öfkeli, CHP neden rahat? 27 Temmuz 2021 | 788 Okunma Medya fonlaması ve CIA solu 25 Temmuz 2021 | 459 Okunma Dünya siyaset ve sosyetesinin yeni adresi 24 Temmuz 2021 | 147 Okunma ABD’li vakıf, sol basını neden besliyor? 23 Temmuz 2021 | 431 Okunma Göç küresel bir tuzak mı? 22 Temmuz 2021 | 170 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar