FETÖ’nün Rus muhalif Navalny planı

Herhalde bütün bunlardan da umutlarını kestiler ki, şimdi Pensilvanya'nın merkezinde olduğu kirli bir yöntemi devreye sokma hazırlığındalar.

Muhalefet ve besleme medyası iki yıldır toplumu ekonomik kriz tellallığıyla korkutarak iktidarı erken seçime zorluyor.

Kriz tellallığı yetmeyince, salgında yeterli önlem alınmamasına ve aşının zamanında yapılmayacağına sarıldılar.

Son haftalarda buna organize suç örgütü liderinin iftiraları da eklendi ama sonuç yine değişmedi. Çünkü bütün bunlara rağmen, Türkiye yeni yatırımlara devam ediyor, ihracatta rekora koşuyor ve kalkınma rakamları gelişmiş ülkeleri bile geride bırakıyordu.


Bu durum doğal olarak kamuoyu yoklamalarına da yansıyor ve AK Parti ile CHP arasındaki oy farkı hâlâ 12-15 puan olarak sürüyordu.


Bu tablo sadece içerideki muhalefetin değil dışarıdakilerin de ezberini bozuyordu. En başta ABD Başkanı Joe Biden ve ABD elitlerinin.
Onlar, bugüne kadar Başkan Erdoğan yönetimini devirmek için "darbe" dahil her şeyi yaptılar. Ancak başaramadılar. Şimdi yeniden kolları sıvayıp harekete geçtiler. Kimi ABD'de darbeci FETÖ'cülerle "demokrasi" derneği kuruyor, kimi mafyatik tipler...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu’nun manidar ABD gezisi 25 Eylül 2022 | 691 Okunma İktidar ve muhalefetin gündemi 23 Eylül 2022 | 299 Okunma HDP artık masada 22 Eylül 2022 | 1.204 Okunma Akşener ne yapmaya çalışıyor? 20 Eylül 2022 | 2.171 Okunma İmamoğlu-Davutoğlu yemeği 18 Eylül 2022 | 753 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar