FETÖ, CHP ve Joe Biden

Trump'ın gidip, Joe Biden'ın gelmesi bırakın dünyayı ABD iç siyaseti için bile nefes aldıracak gibi görünmüyor. Türkiye açısından durum ise hiç farklı değil.

Trump'ın gidip, Joe Biden'ın gelmesi bırakın dünyayı ABD iç siyaseti için bile nefes aldıracak gibi görünmüyor. Türkiye açısından durum ise hiç farklı değil. Daha dün yeni göreve başlayan ABD Başkanı Joe Biden'ın Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Türkiye iç siyasetini de hatırlatan bir kelimeyi ilk kez kullanarak şöyle diyordu: "Sözde stratejik ortağımızın en büyük stratejik rakiplerimizden biri olan Rusya'yla bilfiil aynıçizgide olması fikri kabul edilemez."

Altını çizelim, ABD veya başka bir ülkeyle ilişkilerde ilk kez "sözde" değerlendirmesiyle karşılaşıyoruz. İlginç bir durum bu... "Özde- Sözde" yaklaşımı aslında vesayet döneminin, daha doğrusu darbeci siyaset dilinin bir göstergesi. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Albayrak kimleri rahatsız etti? 25 Şubat 2021 | 523 Okunma Gara Operasyonu siyaseti nasıl etkileyecek? 23 Şubat 2021 | 687 Okunma Diyarbakır’da yüzde 1 alan partiler 21 Şubat 2021 | 608 Okunma İmralı tutanaklarında Pervin Buldan 20 Şubat 2021 | 1.107 Okunma Biden ve ‘gayri nizami harp’ hazırlığı 19 Şubat 2021 | 659 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar