Dün emperyalizme alet olanlar

Biden'ın gelişine sevinen, Trump'ın gidişini "bayram" diye kutlayan ne çok Amerikancı varmış aramızda. Bir o kadar da "Darbeyle değil, seçimle Erdoğan'ı devireceğini" söyleyen ABD Başkanı'na ses çıkarmayan ama tebrik etmek için can atan siyasetçi varmış.

ABD seçimlerinin yoğun tartışılması, siyasetçilerin, gazetecilerin hatta aydınların Trumpçı veya Biden'cı diye ikiye ayrılması herhalde basit bir siyasi kamplaşma değil.

Bu herhalde sömürge olmadan "zihni sömürgeleştirilen" bir aydın ve siyasetçi gerçeğimizeişaret ediyor. Bir anlamda gizli mandacıların varlığına...

İlginç olansa bu türün son zamanlarda daha çok "sol" aydınlar arasından çıkması... Bunların bir ortak özelliği daha var; hayatlarının bir yerinde mutlaka ya darbe yapan cuntaların içinde yer almışlar ya da bir darbeye dışarıdan destek olmuşlar.

Bu tipleri, en son topluca ABD seçim sürecinde gördük.

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“21. Yüzyıl’ı da Türkiye’nin yükselişi belirleyecek” 26 Kasım 2020 | 136 Okunma CHP’de Amerika’nın sesi 24 Kasım 2020 | 1.123 Okunma HDP Eşbaşkanı Sancar neden susuyor? 20 Kasım 2020 | 1.942 Okunma Gladyo’nun Azerbaycan darbesi 19 Kasım 2020 | 2.042 Okunma Biden’dan “Marshall Planı” talebi 17 Kasım 2020 | 610 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar