CHP’de İnce-İmamoğlucular savaşı

CHP'de başlayan kongre sürecinin nasıl seyredeceği merak edilirken, ilk işaret Muharrem İnce'den geldi; "Meydanlar dolacak, Muharrem İnce aday olacak. Bu böyle yarım kalır mı?"

Önceki akşam Habertürk televizyonunda bu beklentisini biraz da ayrıntılı bir biçimde anlattı. Gerçi zamanında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimine daha çok var ama İnce'ye göre seçimler erkene alınacak, o da erken seçimde aday olacak. Ama bu iş o kadar kolay değil.

Karşısında artık eskisinden çok daha güçlü bir Kemal Kılıçdaroğlu var. En zayıf döneminde bile İnce'ye geçit vermeyen Kılıçdaroğlu, bu kez hiç vermez. Tabi daha önemlisi, artık karşısında sadece Kılıçdaroğlu yok, İstanbul'u kazanan bir Ekrem İmamoğlu da var.
Üstelik o da İnce kadar hem hevesli hem de agresif. İnce'nin onu hesaba katmadan cumhurbaşkanlığı hayali kurması gerçekçi değil.
Çünkü İmamoğlu da şimdiden gözünü 2023 seçimlerine dikmiş durumda. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İsim isim FETÖ içindeki ‘taht ve rant’ kavgası 11 Mayıs 2021 | 1.938 Okunma FETÖ’cü hiziplerin kavgası büyüyor 09 Mayıs 2021 | 1.456 Okunma Kılıçdaroğlu-Erdoğdu ilişkisi 08 Mayıs 2021 | 732 Okunma CHP’li Parsadan Aykut’un maceraları 07 Mayıs 2021 | 659 Okunma CHP’nin Parsadan’ı Aykut Erdoğdu 06 Mayıs 2021 | 1.095 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum