CHP İstanbul’da ne oldu?

Nihayet CHP'nin en çok övündüğü "parti içi demokrasi" iddiası da tarih oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla artık başta İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirler olmak üzere il kongrelerine "tek aday" ve "tek liste" ile gidilecek.

Oysa bir süredir İstanbul CHP örgütünde başını birkaç belediye başkanının çektiği alternatif bir başkan arayışı vardı ve ortada da yeniden seçilmek istediğini söyleyen eski İl Başkanı Cemal Canpolat rüzgarı esiyordu. Daha doğrusu Canpolat, iddialı çıkışlarla "Ben de varım" diyordu. Öylesine iddia- lıydı ki, çok değil daha 30 Ocak'ta sosyal medyada şu mesajı yayınlıyordu:
"Teslim olmadan, demokrasi mücadelesi verenler tarihte her zaman kazanmıştır! Cumhuriyet Halk Partisi sadece örgütün emrinde olacaktır. Esas olan CHP emekçileri ve CHP örgütünün kararıdır."
Sonra bu mesajını daha veciz bir hale getiriyordu:
"Vazgeçenler değil mücadele edenler tarihe geçer..."
Önceki gün mevcut İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da basının karşısına geçti ve

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kim, neden, niçin konuşuyor? 20 Şubat 2020 | 362 Okunma FETÖ’nün 1 numara derdi Erdoğan’dı 18 Şubat 2020 | 443 Okunma 7 Şubat MİT Operasyonu ve ikiz örgütler 16 Şubat 2020 | 444 Okunma 15 Temmuz darbe raporunun sırrı 15 Şubat 2020 | 3.357 Okunma En önemli FETÖ izi 14 Şubat 2020 | 3.578 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar