Borajet gerçeği

Pusuda bekleyenler ellerini ovuşturuyor, bir açık bulsak da saldırsak diye... Gerekçeleri de ABD'de açılan Borajet davası. Peki, neydi o dava? Bütün bu olayla nasıl başladı ve bazı gazeteciler o davaya nasıl monte...

Pusuda bekleyenler ellerini ovuşturuyor, bir açık bulsak da saldırsak diye...
Gerekçeleri de ABD'de açılan Borajet davası. Peki, neydi o dava? Bütün bu olayla nasıl başladı ve bazı gazeteciler o davaya nasıl monte edildi?


Sanıyorum Borajet olayını "FETÖ her taşın altında" başlığıyla medyada ilk yazanlardan biriyim. Yazımın tarihi de 21 Ağustos 2016. Bu yazıma vesile olan da Hürriyet'ten Toygun Atilla'nın yazdığı gözaltındaki Ferhat Bayındır'ın şu ifadesiydi:


"FETÖ ile ilgili bağlantısını bildiğim ağabeyimin kaset olayında ve Haydar Meriç'in öldürülmesinde rolü olduğunu düşünüyorum."
Er-Ah Uçuş Okulu Genel Koordinatörü Bayındır'ın bu sözleri inanılmazdı. Çünkü ağabeyi dediği Faruk Bayındır da sıradan biri değildi ve 2011 seçimleri öncesi MHP'ye kurulan kaset komplosunun mimarı olarak suçlanıyordu.
Bir gazeteci olarak bu izi sürdüm ve karşıma Borajet çıktı. O yazıdan...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seninle asla helalleşmeyiz 30 Kasım 2021 | 333 Okunma Türkmenistan’da Türkiye gerçeği 29 Kasım 2021 | 364 Okunma ‘Hani üst akıl yoktu?’ 27 Kasım 2021 | 661 Okunma Mandacıların asıl korkusu 26 Kasım 2021 | 720 Okunma Helalleşme meselesi nereden çıkmış? 23 Kasım 2021 | 340 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar