Aziz Nesin’den ‘Faşist CHP’ yorumu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iki alanda arka arkaya suni ama aynı zamanda tehlikeli bir gündeme imza attı. Önce Türkiye'nin yakın tarihindeki dehşetli günleri hatırlatan "Siyasi suikastlar olabilir" gibi toplumu...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iki alanda arka arkaya suni ama aynı zamanda tehlikeli bir gündeme imza attı.
Önce Türkiye'nin yakın tarihindeki dehşetli günleri hatırlatan "Siyasi suikastlar olabilir" gibi toplumu huzursuz eden bir çıkış yaptı.
Arkasından da klasik vesayet dönemi siyaset diliyle "bürokrasiye ayar" vermeye kalktı.
Her iki çıkışı da uyduruk gerekçelere dayandığı için gerilimden başka bir şey üretmedi ve doğal olarak ciddi tepki aldı.
Başkan Erdoğan, Türkiye'nin yakın tarihini de hatırlatarak şöyle diyordu: "Biz CHP'nin özlemini çektiği vesayet düzeninin defterini çoktan dürdük."
Sonra da sık sık dile getirdiği şu tespit yaptı:
"Sanıyorum bu zat Türkiye'nin hâlâ tek parti CHP'si faşizminde veya kendisinin kamu görevlisi olarak bulunduğu 28 Şubat döneminde olduğunu sanıyor."
Başkan...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Hani üst akıl yoktu?’ 27 Kasım 2021 | 459 Okunma Mandacıların asıl korkusu 26 Kasım 2021 | 697 Okunma Helalleşme meselesi nereden çıkmış? 23 Kasım 2021 | 338 Okunma ‘Güçlü Türkiye’yi kimse istemiyor’ 21 Kasım 2021 | 394 Okunma Muhalefette 3’üncü ittifak 20 Kasım 2021 | 387 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar