Akşener’in dostluğu

Bugün 6 artı 7'li masada "kilit" parti olduğunu söyleyen İyi Parti ile HDP arasında yaşanan kavga aslında kaçınılmazdı. Eninde sonunda yaşanacaktı. Ama bugün yaşanan, o kaçınılmaz kavga değil...

Bugün 6 artı 7'li masada "kilit" parti olduğunu söyleyen İyi Parti ile HDP arasında yaşanan kavga aslında kaçınılmazdı. Eninde sonunda yaşanacaktı. Ama bugün yaşanan, o kaçınılmaz kavga değil, asıl kavga Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener arasında yaşanıyor.
Ne kadar saklamaya çalışsalar da bu kavga artık saklanamaz. Akşener, bir kez daha yola çıktığı "dostlarına" ihanet etme noktasına gelmiş durumda.
Sevgili Salih Tuna önceki gün siyasette "dostluk-düşmanlık", "sadakat-ihanet" üzerine çok manidar bir yazı yazdı. Şöyle diyordu: "Bazılarıyla 'dostluk' yapmanın 'düşmanlık' yapmaktan tehlikeli olduğuna bir kez daha inandım."
Fox TV sunucusu canlı yayında Meral Akşener'e soruyor:
"Sizce Kılıçdaroğlu kazanacak bir aday mıdır?"
Akşener'in "dostu"na cevabı:
"Ama yani bu şimdi çok eee... iyi bir soru olmadı. Tekrar söylüyorum, ben henüz bilmiyorum....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu’nu ABD’de kimler sıkıştıracak? 27 Eylül 2022 | 406 Okunma Kılıçdaroğlu’nun manidar ABD gezisi 25 Eylül 2022 | 694 Okunma İktidar ve muhalefetin gündemi 23 Eylül 2022 | 299 Okunma HDP artık masada 22 Eylül 2022 | 1.204 Okunma Akşener ne yapmaya çalışıyor? 20 Eylül 2022 | 2.184 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar