AK Parti, Babacan ve beklentiler

Ankara'da siyasetin radarları da bu sıralar bir hayli hassas... Nerede hareket var, kim yüzünü nereye dönüyor merakla izleniyor. Ancak bu izlemeye ve bazı yorumcuların aktardığı gibi sürpriz gelişmelere yol açacak ciddi bir hareketlenme de yok.

Siyaset kulislerinde daha çok S-400, F-35'ler ve ekonomi konuşuluyor.

Özellikle AK Parti çevresinde yeni parti söylemi ilgi çekmediği gibi geleceğe ilişkin bir kaygı da yok. Kabinede veya partide büyük bir değişim olacağı yönündeki beklentiler ise ertelenmiş durumda. AK Parti, enerjisini şu sıralarda ekonomiye, dış politikaya ve kurumlaşmaya vermiş görünüyor.
Bunun en önemli nedeni, yerel seçimlerde İstanbul dahil birkaç büyük şehrin kaybedilmesine rağmen AK Parti'nin oyunun yüzde 42 civarında olması.
Bir AK Partili şöyle diyor: "Kimse hayal kurmasın, AK Parti hâlâ Türkiye'nin en büyük partisi. MHP de oyunu koruyor. Ama diğer blokun önümüzdeki seçimsiz 4 yılı nasıl geçireceği meçhul. Araştırmalar o cephede yer alan partilerin içinde çok daha anlamlı bir arayış olduğunu gösteriyor. Asıl kaynama orada yaşanıyor."
Gerçekten de son yapılan kamuoyu yoklamalarında çarpıcı veriler var. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sarsılan ABD, solcu Antifa ve PKK ilişkisi 02 Haziran 2020 | 3.808 Okunma ABD’de “darbe” beklentisi 31 Mayıs 2020 | 790 Okunma 27 Mayıs ve solun sefaleti 30 Mayıs 2020 | 1.555 Okunma Vicdanlara seslenen Göç Film Festivali 29 Mayıs 2020 | 2.220 Okunma Benim de kanım dondu 28 Mayıs 2020 | 5.623 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar