“Abdullah’a biraz baskı yapın”

Türkiye iç vesayet sistemini geriletse de dış vesayetle hesaplaşması sürüyor. 2018 bu açıdan zor bir yıl olacak. ABD'nin, hukuku hiçe sayan FETÖ destekli siyasi Sarraf davası da, PKK-PYD'ye açık desteği...

Türkiye iç vesayet sistemini geriletse de dış vesayetle hesaplaşması sürüyor. 2018 bu açıdan zor bir yıl olacak. ABD'nin, hukuku hiçe sayan FETÖ destekli siyasi Sarraf davası da, PKK-PYD'ye açık desteği de, darbeci FETÖ'cülere sahip çıkması da bu hesaplaşmanın parçaları.
İç siyaset aktörleri de umudunu buradaki gelişmelere bağlamış durumda.
Özellikle de Sarraf davasına...
Başta CHP olmak üzere, Akşener ve HDP, başından beri Sarraf davasının bir "yolsuzluk" davası olduğunu kanıtlamak için canhıraş uğraştı.
Öyle olmadığını bildikleri halde yolsuzluk algısını sürdürdüler ve arkadan gelecek ekonomik ambargoyu beklediler.
Şimdi onun üzerinden salvolar başlayacak.
Halkla iktidarı, daha doğrusu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı karşı karşıya getirecek bir yol izlenecek. Ama bunun da tutmayacağını biliyorlar. İşte bu yüzden, yıllardır özlemini çektikleri "Erdoğan'sız AK Parti" formülü peşindeler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Her taşın altından BAE çıkıyor 07 Temmuz 2020 | 2.631 Okunma FETÖ’nün Parsadan’ları 05 Temmuz 2020 | 493 Okunma Sosyal medyanın karanlık yüzü 04 Temmuz 2020 | 2.108 Okunma FETÖ, mafya ve paranın izi 03 Temmuz 2020 | 3.494 Okunma Büyük sorunları kim çözer? 02 Temmuz 2020 | 2.493 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar