ÇOK OKUNAN YAZARLAR

ABD ve İsmet İnönü-1

Dikkatinizi çekiyor mu bilmiyorum, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kurultay konuşması da dahil hiçbir konuşmasında Suriye'yi bu noktaya taşıyan iki gücün üzerine gitmedi; bir milyona yaklaşan insanın katili Esad'ın ve kırmızı çizgilerini hiçe sayan DEAŞ ve PKK gibi terör örgütleriyle ilişkisi açığa çıkan ABD'nin .

Mahmut Övür
Mahmut Övür Sabah Gazetesi
15 Şubat 2018 | 4.0 K

Dikkatinizi çekiyor mu bilmiyorum, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kurultay konuşması da dahil hiçbir konuşmasında Suriye'yi bu noktaya taşıyan iki gücün üzerine gitmedi; bir milyona yaklaşan insanın katili Esad'ın ve kırmızı çizgilerini hiçe sayan DEAŞ ve PKK gibi terör örgütleriyle ilişkisi açığa çıkan ABD'nin...

Oysa dünya âlem ABD'nin bölgeyi yeniden bölüp parçalamak için canhıraş çaba harcadığını, DEAŞ'ı kullanıp, PKK-PYD'yi palazlandırdığını biliyor ama CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu bunları görmüyor, duymuyor. Sadece CHP de değil, sol, sosyalist kesimlerin önemli bir kesimi de son yıllarda ABD'ye bakışta derin bir sessizlik içinde.

Anlaşılan içeride Erdoğan'ı yenemedikleri için umutlarını ABD'ye bağlamış durumda, ABD de "laik-seküler"lik yemiyle onlara... Bu yüzden satır arasında "ABD Erdoğan'ı çizdi, ekonomiyi çökertecek" sevinçleri yaşanıyor.

En zavallıları da PKK-PYD ve HDP'nin solcu ve Kürt milliyetçisi siyasi aktörleri. Dünün antiemperyalistleri bugünün Pentagon'a selam duran taşeronları olup çıktı.
Bu noktada, işin en garip yanı, yıllar yılı ABD'nin içimize sızdığını, Gladyo-Kontrgerilla yöntemleriyle ülkeyi kan gölüne çevirdiğini yazıp söyleyen sol Kemalistlerin suskunluğu ve gerçeğin sadece bir yanını görmeleri.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER