ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Ekonomideki şahlanış

Şu anda Türkiye FETÖ, PKK, DEAŞ, DHKP-C ve bunların arkasında olan ABD liderliğindeki Hıristiyan Batı ve bunların taşeronu bazı İslam ülke liderlerinin açtığı post-modern savaşın içinde olmasına rağmen 2017'nin 2’nci çeyreğinde yüzde 5 .

M. Necati Özfatura
M. Necati Özfatura Türkiye Gazetesi
13 Eylül 2017 | 98

Şu anda Türkiye FETÖ, PKK, DEAŞ, DHKP-C ve bunların arkasında olan ABD liderliğindeki Hıristiyan Batı ve bunların taşeronu bazı İslam ülke liderlerinin açtığı post-modern savaşın içinde olmasına rağmen 2017'nin 2’nci çeyreğinde yüzde 5.2 büyüdü. AB’nin ve Avrupa’nın 4’üncüsüyüz. Birinci ile aramızda 0.5 puan fark var. 3’üncü çeyrekte büyüme yüzde 7 tahmin ediliyor.
Ülkenin siyasi ve istikrarını bozmak için Kılıçdaroğlu ve yerli-millî olmayan sözde aydınların aleyhte faaliyetlerine rağmen büyüyoruz.
Yapılan bazı yatırımlardan bahsedersek;
Bursa’da Büyükşehir Belediyesi, kozasından ipliğine, kumaşından son ürününe kadar yeni bir ipek çağını başlatıyor...
Betonarme kısmının tamamlanmasının ardından 165 metre uzunluğunda çelik konstrüksiyondan oluşacak kulenin inşaatına başlandı. Antenlerin bu yapı üzerinde bulunacağı belirtildi. Tamamlandığında zeminden yüksekliği 365 metre, deniz seviyesinden ise 595 metre olacaktır. Her biri 4.5 metre yüksekliğinde 4 katı yerin altında 53 kattan oluşacak kulenin toplam maliyeti 170 milyon TL olacaktır. (Küçük Çamlıca TV Kulesi)
Ağustos ayında 2545 engelliye iş verildi. Doğu Karadeniz’den 2017 Ocak-Temmuz arası 4 ülkeye bal ihracatı geçen yıla göre yüzde 26 artış gösterdi. Türkiye’den 35 ülkeye 202 bin 878 ton bal ihraç edildi.
Uluslararası kredi değerlendirme kuruluşu (FITCH) ABD’yi uyardı, Türkiye’yi övdü. Borsa İstanbul 110 bin puanı aştı. Yabancı takası yüzde 65.92 ile Gezi hadiseleri öncesine döndü. Türkiye 32 ülkede 2 milyon aileye kurban eti dağıttı. Türk Telekom 50 kişilik bir ekiple yerli ve millî teknoloji ile dijital klavye geliştirdi. Bu klavyeye “Tambu” ismi verilip dünyaya ihraç edilecek.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER