Sizi Allah uyandırsın

Dehşetli siyasî propagandalarla adeta narkozlanmış, yahut hipnotize olmuş dost ve kardeşlerimizi uyandırmak, intibaha getirmek için şimdiye kadar hemen her yolu denedik, elimizden gelen her şeyi yapmaya çalıştık....

Dehşetli siyasî propagandalarla adeta narkozlanmış, yahut hipnotize olmuş dost ve kardeşlerimizi uyandırmak, intibaha getirmek için şimdiye kadar hemen her yolu denedik, elimizden gelen her şeyi yapmaya çalıştık. Lâkin, yine de bunda tam muvaffak olamadık.
Dolayısıyla, bunca olup bitenler karşısında hâlâ uyanamayan ve bir türlü kendine gelemeyenler için “Sizi Allah uyandırsın” demekten başka çaremiz kalmadı.

Evet, hak ve hakikate perde olanları bilmek, tanımak lâzım. Perde olanları, yanlışta gidenleri bilmeden, tanımadan doğruya nasıl ulaşılır? Hiç mümkün mü? Sen, yanlışa bakıp “Bu yanlıştır” diyeceksin ki, Allah da basiret gözünü açtırıp sana dosdoğru olanı göstersin.

Bütün izahlara ve ikazlara rağmen, sen hâlâ uyanamayıp uyuşuk uyuşuk uyumaya devam ediyorsan eğer, evet, ben de “Seni Allah uyandırsın” diye duâ etmek durumundayım. Başka ne yapabilirim ki.

İşte bak, başını kaldır ve dinle...

Herkesle sorunlu olduk

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Meşrûtiyetten önceki Şûrâ 01 Nisan 2018 | 170 Okunma Türk Ocakları ve Barbaros heykeli 25 Mart 2018 | 138 Okunma İki Çanakkale var 18 Mart 2018 | 141 Okunma Yeşilaycıydı; katledildi 05 Mart 2018 | 169 Okunma Seferberlik hâli 27 Şubat 2018 | 215 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar