ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Gereksiz yere yıkılan dostluklar

Aynı hatalar tekrarlandığı için, biz de mecburen benzer mahiyetteki tembih ve tavsiyeleri tekrarlamak durumunda kalıyoruz .

M. Latif Salihoğlu
M. Latif Salihoğlu Yeni Asya Gazetesi
17 Temmuz 2017 | 274

Aynı hatalar tekrarlandığı için, biz de mecburen benzer mahiyetteki tembih ve tavsiyeleri tekrarlamak durumunda kalıyoruz. Bu yazı da, aynı mâna ve mahiyetteki yazılardan biri...

* * *

Son yetmiş yıllık demokrasi tarihimiz içinde kurulmuş yüzlerce siyasî parti var. Ama, bunlardan çok az kısmının ismi biliniyor.

Aynı şekilde, 1945’ten sonra kurulun bu partilerin başına geçen liderlerden, genel başkanlardan  çoğunun ismi dahi bilinmiyor.

Siyasî tarihte ismi şöhret bulan parti başkanlarından kimisi icraatıyla tanınıp unutulmaz oldu; kimisi de, daha çok fanatik (bir kısmı paralı, kadrolu) meddahları tarafından övülüp cilâlanarak bol bol reklâm edildi.

İşte, bu yazıda nazara vermek istediğimiz kesim, özellikle bu reklâmcı meddah gürûhudur.

* * *

Paralı ve gönüllü meddahlar, bağlı göründükleri partinin misyonunu veya icraatını anlatmaktan çok, parti genel başkanının meddahlığını, gözü kara avukatlığını yaptıklarından, kırdıkları insanların, yıktıkları dostlukların da haddi hesabı yoktur.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER