Ateşe kesilmiş dizelerin yürek yakan bahçesinde!

Türkiye’mizin şiirini kan ter ve gözyaşıyla hep birlikte yazdık, yazıyoruz diyerek kalemime mürekkep olmuş edebiyatçıların sesinden kendi memleketimin nefesini çekmeye çalıştığım...

Türkiye’mizin şiirini kan ter ve gözyaşıyla hep birlikte yazdık, yazıyoruz diyerek kalemime mürekkep olmuş edebiyatçıların sesinden kendi memleketimin nefesini çekmeye çalıştığım üçüncü yazı.

Erdoğan’ın Başkan seçildiğinde Külliye’de başladığı konuşmasına Edip Cansever’in bir şiiriyle başlamasından hareketle, ne de olsa her vatandaş biraz yaşayan Türkiye’nin şairidir bizde diyerek. Devam edelim.

1974 baskısı tozlu bir şiir kitabı elimde. ‘Eski Şiirin Rüzgarıyle.’ Yahya Kemal. Anın hüzün ve şiddetini akıtmaya içine daldığım Boğaz’ın sularında, en diplerdeyken, elbette şarkılardı beni gençliğimde bu rüzgarın dilinde büyüten.

“Dün kahkahalar yükseliyorken evinizden

Bendim geçen ey sevgili, sandalla denizden

Gönlümde, uzaklarda bütün bir gece sizden

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Üsküdar Kitap Fuarı vesilesiyle: Dilde / gönülde sığlaşmanın vebali 19 Şubat 2019 | 3.434 Okunma Sırlı buluşmaların gizli ‘Sevgili’si 16 Şubat 2019 | 91 Okunma Medeniyetlerin arası olmaz! 12 Şubat 2019 | 2.235 Okunma Küresel diplomasiye ‘kesrette vahdet’ dili gerek 09 Şubat 2019 | 26 Okunma İşte buradan başlayalım kendi divânımızı yazmaya! 05 Şubat 2019 | 222 Okunma
TÜM YAZILARI