ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Ateşten gömlek!

Tam yazıya oturacağım haber önüme düştü: Orgeneral Akar’ın dediğine göre DAEŞ’li teröristler kıyafet değiştirip PKK’ya katılıyormuş .

Leyla İpekçi
Leyla İpekçi Yeni Şafak Gazetesi
13 Mart 2018 | 76

Tam yazıya oturacağım haber önüme düştü: Orgeneral Akar’ın dediğine göre DAEŞ’li teröristler kıyafet değiştirip PKK’ya katılıyormuş. Tıpkı sivil kıyafetlerle halkın arasına karışıp onları canlı kalkan olarak kullanan teröristler gibi.

Adı ne olursa olsun, eğilimi ideolojisi ne olursa olsun: Teröristin tek kimliği var dedim içimden. Nefret etmek!

Harekatla birlikte Suriyeli muhacirlerin topraklarına döndüğünü belirten Akar, amacımız bölgede barış ve huzuru tesis etmek demiş. Her tür terör örgütünün ismini zikrederek. Gerçekten mecbur kalmadıkça isim zikretmek bile gönlüme ağır geliyor bu örgütlerin.

Çünkü nefret ve öfke ile saldırma konusunda bir kez hedef belirlemişseniz ve artık bir örgüt kurmuşsanız, artık nefretinize uygun savaşçı devşirmeniz gerek. Ve tabii bir de hendek kazarak, tüneller, gizli geçitler inşa ederek, dış güçlerden silah ve mühimmat alarak, gencecik çocukları canlı bomba olarak kullanarak savaş çıkarmanız gerek!

Evet varoluş gayeniz nefret örgütü kurmaksa, kendinizi temize çıkarmak için bir gerekçe her zaman meşruiyet kazanabilir. Sinsice arkadan vurduğunuz asker ve sivilleri mesela halk savaşı filan diye süsleyebilirsiniz. Bunları ortam kan çanağına dönmüşken bile defalarca gördük yaşadık.

***

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER