Sayın İnan Kıraç! Kavgayı bitirin

G.Saray'da divan toplantılarını yıllardır yakından izlemeye özen gösteririm. Divan Kurulu, G.Saray'ın senatosudur ve genelde tavsiyede bulunur. Ancak Mustafa Cengiz ve yönetiminin idari açıdan ibra edilmemesi divan ve yönetim...

G.Saray'da divan toplantılarını yıllardır yakından izlemeye özen gösteririm. Divan Kurulu, G.Saray'ın senatosudur ve genelde tavsiyede bulunur. Ancak Mustafa Cengiz ve yönetiminin idari açıdan ibra edilmemesi divan ve yönetim ilişkilerini çatışma noktasına taşıdı. Bunun sebebi de Eşref Hamamcıoğlu'nun başkan adayı olarak gündeme getirilmesidir. Yönetim mahkeme kararı ile görevine devam etmekte ve seçime gitmediği için de Eşref Hamamcıoğlu maalesef Cengiz ve ekibine tavırlı davranmaktadır. Divan Başkanı Sayın Hamamcıoğlu kendisini şu ortamda mevcut yönetimin önünde görmektedir. Son divan toplantısında Hamamcıoğlu'nun yönetime yönelik sarf ettiği "Tek adamlığa, yalan söylemeye, ciddiyetsizliğe, sansüre, G.Saray'dan faydalanmaya G.Saray'da tahammül edilemez" sözleri çok ağırdır. G.Saray başkanlık makamı ile yönetilir. Divan Kurulu'nun tespit ve uyarıları olabilir ama hakaret etme hakkı yoktur. Hamamcıoğlu'nun sözleri maalesef hakaret taşımaktadır. G.Saray'da akil insanlar devreye girip divanla yönetim çatışmasını bitirmelidir. Özellikle Hamamcıoğlu'nu başkanlığa itmeye çalışan sayın İnan Kıraç bu kavganın bitirilmesi için müdahale etmelidir. Sonuçta yönetim-divan kavgasının kazananı olmaz, yaşanan rezaletler G.Saray markasına büyük zarar verir. Sayın Hamamcıoğlu'na uyarım şudur; yaptığınız hakaretlere G.Saraylılar da tahammül edemez. Kendi başkanlık planlarınız uğruna yönetimle kavga etmeyi artık kesin!

***

İnşallah Van Persie'ye benzemez!

Falcao'nun sakatlığı inşallah Van Persie'nin durumuna benzemez. Kolombiyalı golcü için "Üç maç oynar iki maç yatar" diye iddialar var. Ayrıca Falcao'nun üç maç üst üste oynadığını görmedik. Acaba bu sakatlığı vardı da söylenmedi mi, yoksa Falcao transferi sırf taraftar mutlu olsun diye mi yapıldı?
Falcao'nun aşil tendonunda ciddi bir sorun olduğu söyleniyor ve herhangi bir açıklama da maalesef yapılmıyor. Galatasaray taraftarı Falcao'nun gollerini özlemle bekliyor. Kolombiyalı 15 gündür sadece salonda çalışıyor. Diagne arkasına teneke bağlayarak gönderildi ama ortada attığı gol gerçeği vardı. Ben de sağlam bir Falcao için "En az 25 gol atar" görüşünde bulunurken, Falcao'nun sahada olacağını düşündüm. Florya'da salonda uzun süre çalışacağını hesaba katmadım. Dilerim; Falcao, sakat olmadığını kanıtlar ve Galatasaray'ın gol yükünü çeker. Sonuçta yönetim pahalı bir golcü transfer etti. Spor dünyası Falcao transferini manşetlere taşıdı. Karşılanışı olay oldu. Galatasaraylılar kendilerini coşturacak Falcao'yu henüz yeterince kucaklayamadı.

***

8 Haziran: Penaltı değil
1 Temmuz: Kesin penaltı!


EURO 2020 grup maçlarında Dünya şampiyonu Fransa'dan 1 galibiyet ve 1 beraberlikle toplam 4 puan aldık. Konya'daki tarihi zaferi 2 golle süsleyen Milli Takım, rakip Fransa'ya neredeyse top göstermeyip tek pozisyon bile vermedi. Maçın Sloven hakemi Damir Skomina da mükemmel bir yönetim sergiledi.
Bir bilgiyi sizlerle paylaşacağım. Konya'daki Fransa maçında top Kenan Karaman'ın vücudundan sekip açık olan koluna temas etmişti. Fransızlar da "Penaltı" diye hakemin üzerine koşmuşlar ama Sloven hakem Skomina "Kol vücuttan geliyor" yorumunu yaparak penaltı vermemişti.
Fransız gazeteci arkadaşımla Paris'teki sohbette, ilginç bir bilgiye ulaştım. Skomina ile bir ortamda, sohbet ederken konu Türkiye- Fransa maçındaki penaltıya gelmiş, Sloven hakem de "Yeni kurallar olsaydı Konya'daki maçta Merih'in hareketine penaltı çalardım" demiş. Konya'daki maç 8 Haziran'da oynanmıştı. Değişen kurallar Temmuz'da devreye girdi! İşin gerçeği futbol şansımız varmış! İyi ki maçı haziranda oynamışız.

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Belhanda’nın kaptanlığı doğru 25 Ekim 2020 | 78 Okunma Muslera çabuk dön 20 Ekim 2020 | 185 Okunma Cengiz 11’de başlamalıydı 12 Ekim 2020 | 163 Okunma Bu beraberlik öz güven getirir 08 Ekim 2020 | 112 Okunma TFF, harcamaları kontrol etmeli 07 Ekim 2020 | 176 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar